برای اولین بار؛

مرورگر كروم به قابلیت زیرنویس زنده آفلاین مجهز شد

مرورگر كروم به قابلیت زیرنویس زنده آفلاین مجهز شد سایت امن: نسخه تحت وب مرورگر کروم برای نخستین بار به قابلیت تهیه زیرنویس زنده مجهز شد. این خدمات در مورد انواع فایل های صوتی و ویدئویی حتی به صورت آفلاین ارائه می شود.به گزارش سایت امن به نقل از ورج، خدمات تهیه زیرنویس زنده و خودکار موسوم به لایو کپشن قبلاً برای گوشیهای پیکسل گوگل ارائه شده بود و حالا به تمامی نسخه های تحت وب مرورگر کروم اضافه شده است.
زیرنویس های مورد اشاره با بهره گیری از هوش مصنوعی گوگل تهیه می شوند و حتی اگر صدای کامپیوتر بطور کامل بسته باشد، این هوش مصنوعی قادر به دریافت صدا و تهیه زیرنویس ماشینی است که دقت کم و بیش بالایی دارد. این خدمات به ویژه برای افراد ناشنوا و کم شنوا مفیدست تا محتوای فایل های ویدئویی و صوتی موجود در وب را درک کنند.
متن ترجمه ماشینی در یک پس زمینه سیاه رنگ و با اندکی تأخیر نسبت به گفتار اصلی نمایش داده می شود. گفتنی است حتی در صورت قطع دسترسی به اینترنت باز هم ترجمه خودکار فایل های صوتی و ویدئویی ادامه می یابد. این خدمات با سایت های مشهور پخش ویدئو و با انواع پادکست ها نیز سازگاری دارد.
در صورتی که فایل های صوتی و ویدئویی ذخیره شده بر روی کامپیوتر با بهره گیری از مرورگر کروم باز شوند، می توان باز هم از خدمات لایو کپشن برای دریافت و مشاهده زیرنویس استفاده نمود. برای این کار باید در بخش تنظیمات در بر روی گزینه پیشرفته کلیک شود و سپس گزینه Accessibility فعال گردد. در صورت عدم مشاهده این گزینه باید مرورگر کروم خودرا به روز کرده و آنرا باردیگر راه اندازی کنید.
خدمات ترجمه ماشینی گوگل با نسخه های لینوکس، مک و ویندوز مرورگر کروم سازگاری دارد و مقرر است نسخه سازگار با سیستم عامل کروم آن نیز به زودی ارائه شود.


منبع:

1399/12/30
14:59:18
828
0.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب