كاهش افشای اطلاعات با نرم افزارهای رمزنگاری بومی

كاهش افشای اطلاعات با نرم افزارهای رمزنگاری بومی به گزارش سایت امن محققان یکی از شرکتهای دانش بنیان با هدف تأمین امنیت اطلاعات، ارتباطات و تبادلات الکترونیکی نرم افزارهایی را برای پیشگیری از افشای اطلاعات که در گذشته وارداتی بوده است، به تولید رساندند.


به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا، علی محمد میرخانی، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان فعال در حوزه راهکارهای نوین احراز هویت الکترونیکی، امضای دیجیتال و رمزنگاری، اظهار داشت: ما در این شرکت، سخت افزارهایی برای نگهداری کلید خصوصی که دسترسی به دارایی های موجود در کیف پول را امکانپذیر می کند مانند «توکن هوشمند»، «امضای دیجیتال» و «نرم افزار امضای همراه مبتنی بر سیمکارت و گوشی تلفن همراه» طراحی و تولید می نماییم.
وی ادامه داد: همه این محصولات پیش از این از بازارهای جهانی خریداری می شد، اما امروز با تولید داخلی آنها، ارز در کشور می ماند و امنیت مشتریان بازارهای مختلف با محصولی ایرانی تأمین می شود. این محصولات کاملا قابل رقابت با تولیدات خارجی است.
میرخانی، سامانه صدور گواهی الکترونیکی پارس تراست را اولین و تنها نرم افزار کاملا بومی در کشور دانست و اظهار نمود: این سامانه مجموعه ای متشکل از مولفه های نرم افزاری مورد نیاز برای صدور و مدیریت گواهی الکترونیکی کلید عمومی است. این سامانه همه فرآیندهای ثبت نام، صدور، ابطال، تعلیق، تمدید، تجدید و اعتبارسنجی گواهی الکترونیکی را منطبق بر استانداردهای کشور و با عنایت به نیازمندی ها، سیاست ها و الزامات زیرساخت کلید عمومی در انواع دامنه ها و کاربردها، فراهم می آورد.
بر مبنای اعلام مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی ریاست جمهوری، مدیر عامل این شرکت تصریح کرد: محصولات شرکت، همگی دارای تاییدیه از آزمایشگاه های معتبر داخلی است و کمک نهادهای فرادستی دولتی برای نهادینه کردن فرهنگ استفاده از امضای دیجیتال و غیرحضوری را در بین سازمان های دولتی و خصوصی و همینطور عموم جامعه را می طلبد.



1399/12/28
18:43:46
1231
0.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب