سیف در تشریح عملكرد حوزه ارتباط با جامعه و صنعت سال ۱۳۹۹ اعلام كرد

تحول در همكاریهای دانشگاه ها با جامعه و صنعت

تحول در همكاریهای دانشگاه ها با جامعه و صنعت مدیرکل دفتر ارتباط با جامعه و صنعت وزارت علوم در تشریح عملکرد سال ۱۳۹۹ این دفتر، به تحول در همکاریهای دانشگاه ها با جامعه و صنعت و مهارت افزایی در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی اشاره نمود.


به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا، دکتر محمدسعید سیف با بیان این خبر اظهار نمود: امروزه برقراری ارتباط منسجم و سازمان یافته بین صنایع و دانشگاه ها حاکی از لزوم و نیازهای اساسی کشور است. این ارتباط به دانشگاه ها کمک می نماید تا فعالیتهای آموزشی و پژوهشی خویش را در جهت رفع مشکلات موجود در صنایع کشور جهت دهی کرده و متخصصان توانا و شایسته را پرورش دهند.
وی خاطرنشان کرد: در این همکاری دو جانبه صنایع و دستگاههای اجرایی هم بعضی از نیازها و خواسته های فناوری خویش را در چارچوب این ارتباط برآورده می کنند. از آنجایی که برقراری ارتباط مستمر و هماهنگی های لازم میان دانشگاه و واحدهای صنعتی همواره با محدودیت هایی هم همراه بوده، ضروریست برنامه ها و اقداماتی جهت تسهیل در این ارتباط و تشویق هر دو سمت به تعامل گسترده تر به اجرا گذاشته شود.

دکتر سیف اضافه کرد: بدین منظور دفتر ارتباط با جامعه و صنعت، فعالیت ها و برنامه هایی را در سال ۱۳۹۹ هم همچون سالهای قبل در دستور کار خود قرار داده بود.
وی اهم این فعالیت ها و اقدامات را طرح تحول در همکاریهای دانشگاه ها با جامعه و صنعت، قراردادها و همکاریهای ارتباط با جامعه و صنعت دانشگاه ها، مهارت افزایی در دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی، وضعیت اشتغال دانش آموختگان دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور، ساماندهی جذب کارکنان وظیفه مامور در حوزه ارتباط با صنعت، مراکز هدایت شغلی و کاریابی تخصصی، دومین رویداد الگوها و راهکارهای نوین در همکاری دانشگاه ها با جامعه و صنعت، طرح های برگزیده صنعتی دانشگاه ها و پژوهشگاه های کشور، طرح های دانشگاه ها در جهت پاسخگویی به نیازها و بهره برداری از مزیت های استانی، اعضای هیئت علمی برتر در همکاری با جامعه و صنعت، نشست های مدیران ارتباط با صنعت دانشگاه ها و پژوهشگاه های کشور برشمرد.

دکتر سیف در انتها اضافه کرد: مسلماً پیشبرد این برنامه ها بدون همکاری دانشگاه ها، پژوهشگاه ها و مراکز آموزش عالی میسر نبوده و این مراکز نقش بسزایی را ایفا کرده اند. امید است با همکاری و مساعدت همکاران و بخش های مرتبط شاهد هم افزایی بیشتر و اثربخشی این اقدامات در جهت توسعه هر چه بیشتر ارتباط دانشگاه ها و موسسات پژوهشی با جامعه و صنعت باشیم.

بر مبنای اعلام وزارت علوم، فایل کتابچه گزارش عملکرد سال ۱۳۹۹ حوزه ارتباط با جامعه و صنعت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از راه این لینک قابل دانلود است.

منبع:

1399/12/27
19:24:15
1120
0.0 / 5
تگهای خبر: آموزش , پژوهش , تخصص , توسعه
اگر پسندیدید لاک کنید:
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب