برای تولید دام ؛

ایران انحصار آمریكا را در تولید كیت جنینهای آزمایشگاهی شكست

ایران انحصار آمریكا را در تولید كیت جنینهای آزمایشگاهی شكست یک شرکت دانش بنیان با تولید کیتی که تمامی ملزومات انجام تکنیک لقاح آزمایشگاهی را دارد توانست به محققان برای تولید جنین در آزمایشگاه کمک نماید.به گزارش سایت امن به نقل از معاونت علمی، مهدی هادی مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان در مورد کیتی که اخیرا طراحی نموده اند، اظهار داشت: این کیت شامل ۳۶ قلم مواد و وسایل است و یکی از کامل ترین کیت های موجود در بازار بشمار می رود.
وی اضافه کرد: آمریکا، اولین کشور تولیدکننده این کیت است و ایران هم با تولید آن بعنوان دومین تولید کننده آن ارائه شد. از این کیت میتوان برای تولید جنین های دامی در شرایط آزمایشگاهی و تولید گاوهای شیری و گوشتی نژاد اصیل استفاده نمود. پیش از این هم ما توانستیم با تولید یک محیط کشت آزمایشگاهی و جایگزینی آن با ۵ محیط کشت وارداتی آمریکایی، تمامی مراحل تولید جنین آزمایشگاهی را به صورت پیوسته و با یک محیط کشت به جای ۵ محیط کشت انجام دهیم.
به گفته این فعال فناور، بازار واردات این نوع کیت ها در کشور از رونق افتاده است و محققان و پژوهشگران تمایل زیادی به استفاده از این کیت ایران ساخت دارند.
مدیر عامل این شرکت همینطور بیان نمود: محصول دانش بنیان دیگر این شرکت که در حال توسعه است، تولید یک میکروفلوییدیک چیپ آزمایشگاهی است که برای تعیین جنسیت اسپرم انسان و دام استفاده می شود و می تواند در تعیین جنسیت انسان پیش از لقاح جایگزین روش های تهاجمی و روتین تعیین جنسیت انسان باشد.
وی اضافه کرد: تعیین جنسیت اسپرم دام های نژاد اصیل ارزش اسپرم مورد نظر را از لحاظ اقتصادی چندین برابر می کند و به صورت انتخابی برای تولید دام های پر شیر اصیل و موارد متنوع دیگر مورد استفاده قرار می گیرد.
این فعال دانش بنیان همینطور اظهار داشت: رسالت ما تولید محصولات جدید و پر ارزشی است که در مرز دانش تحقیقاتی و تولیدی جهان قرار دارد و در صورت پشتیبانی از این شرکت دانش بنیان، محصولات جدید تر و حتی نوآورانه تری را تولید خواهیم کرد.


منبع:

1399/12/26
20:16:42
1248
0.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب