رییس پارك خبر داد

تبادل فناوری شركت های مستقر در پارك پردیس با حجم ۳۰۰ میلیارد تومانی

تبادل فناوری شركت های مستقر در پارك پردیس با حجم ۳۰۰ میلیارد تومانی به گزارش سایت امن رئیس پارک فناوری پردیس با اشاره به اجرای برنامه طرح جهش تجارت فناوری با هدف بهم رسانی فناورانه شرکت های دانش بنیان با صنایع کشور در این پارک اظهار داشت: اجرای این طرح از 150 میلیارد تومان در نظرگرفته شده فراتر رفته و به بیش از 300 میلیارد تومان رسید.


به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا، مهدی صفاری نیا امروز در مراسم رونمایی از دستاوردها و محصولات فناورانه حوزه نفت و امضای قراردادهای تبادل فناوری پارک فناوری پردیس که به صورت آنلاین برگزار شد، اضافه کرد: پارک فناوری پردیس امسال با همکاری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برنامه طرح جهش تجارت فناوری را برای بهم رسانی فناورانه شرکت های دانش بنیان با صنایع کشور به کمک کارگزاران فناوری آغاز نموده است.
وی افزود: با توجه به این که امسال کشور درگیر مقابله با ویروس کرونا بود، اما خوشبختانه این هم رسانی های فناورانه از ۱۵۰ میلیارد تومان در نظرگرفته شده فراتر رفته و به بیش از ۳۰۰ میلیارد تومان رسیده است.
صفاری نیا با اعلان اینکه هم رسانی در طرح جهش تجارت فناوری دو برابر شده است، اشاره کرد: این برنامه در پارک فناوری پردیس نه یک برنامه تدافعی بلکه برنامه تهاجمی و رو به جلو بوده است، ضمن آنکه دو برابر شدن حجم قراردادهای به هم رسانی برمبنای فعالیت ۵۰ کارگزار فعال در این طرح صورت گرفته است.
رئیس پارک فناوری پردیس با تاکید بر اینکه تا چند سال پیش در کشور بروکر فناوری که تبادل عرضه و تقاضا را انجام دهد، نداشتیم، تصریح کرد: اما شبکه فن بازار موجب شد که بروکرها در کشور وجاهت قانونی پیدا کنند و ما به این ها بعنوان زنجیره توسعه فناوری کشور نیاز داریم.
صفاری نیا با اشاره به اینکه پارک فناوری پردیس در هدف گذاری مشخص شده در زمینه فعالیت بروکرها رسیده است، افزود: با توجه به این که پروژه های پژوهشی از طرف دانشگاه به اساتید داده می شود، پارک فناوری پردیس پروژه ها را برمبنای نیاز فناورانه به صنایع معرفی می کند و در جهت رفع نیازهای فناورانه صنایع از شرکت های دانش بنیان کمک می گیرد.
وی با اشاره به اینکه امروز از ۳ محصول که حاصل انعقاد قرارداد با صنایع بزرگ در جهت رفع نیاز آنها بوده، رونمایی گردید، اظهار داشت: پارک فناوری پردیس باید ظرفیت خودرا در جهت رفع نیاز صنایع مختلف بالا ببرد.
منبع:

1399/12/24
22:43:19
769
0.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب