وزیر علوم مطرح كرد؛

فعالیت 190 مركز رشد در كشور

فعالیت 190 مركز رشد در كشور به گزارش سایت امن وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اظهار داشت: ۱۹۰ مرکز رشد در کشور وجود دارد که صاحبان ایده های جدید را حمایت می کنند.به گزارش سایت امن به نقل از مهر، منصور غلامی بامداد پنجشنبه در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان البرز که در سالن شهدای دولت استانداری برگزار شد، اظهار نمود: البرز جزو استان های توانمند و اقتصادی از لحاظ نیروی انسانی است و علیرغم این ظرفیت ها بعنوان پشتیبان جدی برای استان تهران به حساب می آید.
وی بیان نمود: البرز به لحاظ شکل گیری در میان استان های دیگر استانی جوان است اما شاخصه های ویژه دارد و این امر مسئولیت و مدیریت مجموعه های بزرگ تر را بیش تر می کند.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری خاطرنشان کرد: نگاه این وزارت خانه در بحث آموزش و پژوهش پس از یک دوره چهل و یک ساله بعد پیروزی انقلاب به سمت تأثیرگذاری هرچه بیشتر مراکز علمی و فناوری سوق پیدا کرده است.
وی تصریح کرد: وزارت علوم تربیت نیروی انسانی را به نحو احسن انجام داده است، چونکه تمام مدیران از مدیران جوان تا ارشد یک، دو یا هر سه مقطع تحصیلی خویش را دانشگاه کشور گذراندند.
پارک های علم و فناوری حامی شرکتهای دانش بنیان هستند
غلامی با اشاره به اینکه در حوزه پژوهش در دنیا رتبه ۱۵ دارا هستیم، اظهار داشت: وزارت علوم در عرضه دستاوردهای علمی با شاخصه های جهانی به روز است و توانمندی های علمی ما هم پای کشورهای دیگر است.
وی افزود: در حوزه فناوری ها و تولید طی ۲۰ سال قبل به سمت تشکیل مراکز رشد و پارک های علم و فناوری حرکت کردیم و پارک های علم و فناوری بعنوان حامیان شرکتهای دانش بنیان مطرح هستند.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری اظهار نمود: ۱۹۰ مرکز رشد در کشور وجود دارد که صاحبان ایده های جدید را حمایت می کنند.
۵۸۰۰ شرکت دانش بنیان ثبت شده در کشور وجود دارد
وی با اشاره به اینکه ۵ هزار و ۸۰۰ شرکت دانش بنیان ثبت شده در کشور وجود دارد، بیان نمود: این شرکت ها در دستاورد در تجهیزات پزشکی ورود پیدا کردند و در تولید ماسک در روزهای گسترش بیماری کرونا و زمینه های مختلف پای کار هستند.
غلامی خاطرنشان کرد: مجموعه های دانشگاهی در استان البرز ظرفیت های خوبی هستند و دانشگاه خوارزمی کرج بعنوان دانشگاه معین تعریف شده و تلاش می نماییم کیفیت گرایی را محور قرار دهند و از توسعه بی هدف خارج و به سمت برنامه های هدفمند سوق داده شوند.
وی با اشاره به اینکه هم اکنون نگران شرکتهای دانش بنیان بنیان هستیم، تصریح کرد: حالا که در فضای ناشی از تحریم ها قرار گرفتیم شرکتهای دانش بنیان همواره در تولید خیلی از صنایع مانند تجهیزات پزشکی یاری گر ما بودند و در صورتیکه تحریم ها برداشته و مشکلات ناشی از تحریم حل شود، یادمان نرود شرکتهای دانش بنیان در این شرایط سخت همراه ما بودند.
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به اینکه امیدواریم تحریم ها این ظلم آشکار بین المللی از میان برداشته شود، اظهار داشت: در این میان باید مراکز رشد و شرکتهای دانش بنیان و پارک های علم و فناوری تقویت شوند تا صادرات ما توسعه پیدا کند.
وی ضمن اشاره به لزوم پشتیبانی از صنایع و تولیدات داخلی متذکر شد: امیدواریم هماهنگی مدیران در تحقق این مهم موجبات پیشرفت کشور را در این حوزه فراهم آورد.


منبع:

1399/12/14
22:45:27
969
0.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب