جوابیه مخابرات به اظهارات وزیر ارتباطات؛

چرا ۳ ماه پیش مخابرات مشكلی نداشت

چرا ۳ ماه پیش مخابرات مشكلی نداشت سایت امن: گویا امید به اصلاح سخنان و رویکردها در مجموعه وزارت ارتباطات بیهوده است و وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دیگر مخابرات را از خانواده خود نمی داند.


به گزارش سایت امن به نقل از روابط عمومی مخابرات، گویا امید به اصلاح سخنان و رویکردها در مجموعه وزارت ارتباطات بیهوده است و وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دیگر مخابرات را از خانواده خود نمی داند. بر ایشان فرض است که بدانند زمانی که وزارتخانه ای وجود نداشت، شرکت مخابرات ایران با سابقه ای ۶۰ ساله در حوزه ارتباطات، صنعت مخابرات کشور را پی ریزی و پایه ریزی کردند. بهانه این توضیحات، صحبت های وزیر ارتباطات در افتتاحیه نمایشگاه تلکام ۹۹ است که باز هم به مخابرات حمله کردند و همچنان به این پرسش اساسی پاسخ نمی دهند که چرا تا سه ماه پیش مخابرات از نظر ایشان، کاملاً گل و بلبل بود. لطفاً به خاطر دستمالی، قیصریه را به آتش نکشید و از عواقب صحبت های خود آگاه باشید.

آقای جهرمی، مطمئن باشید مردم آگاه تر از این حرف ها هستند و فهمیده اند شما فقط به بهانه ی خارج شدن شخص موردنظرتان از مدیرعاملی شرکت این همه جار و جنجال به راه انداخته اید.

این گونه روش ها با هر هدفی که باشد، نتیجه ای جز به آشوب کشاندن و خراب کردن بازار رو به توسعه ارتباطات و مخابرات کشور که نیاز حیاتی مردم است نخواهد داشت.

مخابرات همیشه تابع سیاست های ابلاغی بالادستی و رگولاتوری بوده است و حداقل انتظار این است که اگر به خواسته های به حق مخابرات در امتداد توسعه توجهی نمی گردد، منطق و اصول در صحبت ها مراعات شود.

کار از سفارش به وزارت ارتباطات برای هم افزایی بجای کوشش برای واگرایی در صنعت مخابرات گذشته و الان، متأسفانه تکیه بر ملاحظات شخصی و جناحی، وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات را به جایی رسانده که عنوان می کنند مخابرات از خانواده ی ما نیست.

شرکت مخابرات ایران، باز هم وزارت ارتباطات و زیرمجموعه را به هم افزایی و همگرایی دعوت می کند. جناب وزیر ارتباطات از انحصار مخابرات صحبت کرده اند، در صورتیکه ۵۰ درصد پهن باند کشور در اختیار بخش خصوصی است و با امضا قرارداد بیت استریم که سه سال معطل مانده بود، بعید است دیگر حتی بهانه ای برای ادعای انحصار باقی مانده باشد. با توضیحات گفته شده کاملاً واضح هست که در هر شرایطی، حداکثر همکاری از طرف مجموعه مخابرات صورت گرفته است؛ ولی به محض خروج مدیرعامل همسو، کارهای شرکت مخابرات ضد بازار رقابتی و انحصاری تلقی می شود!

خلاصه مطلب آنکه شرکت مخابرات ایران و مجموعه کارکنان آن دیگر بیش از این تاب تحمل و فشار نگاه های سیاسی در مدیریت را ندارند. زیرساخت ارتباطات کشور در حوزه انتقال بر طبق قانون در اختیار مخابرات است و وزارت ارتباطات بجای قدردانی از مخابرات که برون سپاری این کار دولتی عظیم را با وجود تمام محدودیت ها انجام داده است و ضمناً در این سال ها حدود ۶۰ هزار میلیارد تومان به خزانه واریز کرده است، در حال شاخ و شانه کشیدن برای این مجموعه شریف و خدمتگزار است.

قطعاً توسعه تلفن ثابت به جز با منطقی شدن تعرفه ها اتفاق نخواهد افتاد و همگان می دانند وقتی وزارتخانه محترم ارتباطات در طول دولت های یازدهم و دوازدهم در تمام سال ها موضع زیگزاگی در این خصوص اتخاذ می کند، همین مطلب به روشنی موید عدم حقانیت است. زمانی که مدیرعامل از دولت می باشد، تعرفه ها می تواند افزایش پیدا کند و زمانی که مدیریت از دولت نیست، مخابرات مانع توسعه تلقی می شود.

خواهش دوستانه و سفارش به مجموعه محترم وزارت ارتباطات این است که بحث هایی که باید در اشل مدیریتی و تخصصی حل شود را به رسانه نکشانند؛ پر واضح است که قربانی اصلی این کشمکش بی جهت، مشتریان در اقصی نقاط میهن عزیزمان و کارمندان غیور و تلاشگر مخابرات و حتی تمام صنعت ارتباطات و فناوری اطلاعات کشور در بخش های مختلف خواهد بود.

همچنین، در مورد سخنان سخیف و خارج از نزاکت دبیر سندیکای صنعت مخابرات، به ایشان اطلاع می دهیم که امکان شکایت از سخنان بی پایه و اساس مطرح شده و مهم تر از آن، بی تربیتی و خروج از نزاکت ادبی و رفتاری ایشان بوسیله مراجع قانونی و حقوقی برای شرکت مخابرات محفوظ می باشد و به نامبرده باردیگر یادآور می شویم: "ادب مرد به ز دولت اوست."

1399/12/06
22:02:09
953
0.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب