تشكیل خانه های خلاق حوزه گردشگری و صنایع دستی كلید خورد

تشكیل خانه های خلاق حوزه گردشگری و صنایع دستی كلید خورد به گزارش سایت امن با امضاء تفاهم نامه ای میان دو ستاد توسعه فناوری معاونت علمی، تشکیل خانه های خلاق حوزه گردشگری، صنایع دستی و فرهنگی کلید خورد.


به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا، به منظور تحقق سیاست های کلان جمهوری اسلامی ایران در حوزه علم و فناوری و پشتیبانی از نوآوری در کسب و کارهای دیجیتال، خلاق در حوزه گردشگری، صنایع دستی و میراث فرهنگی این تفاهم نامه میان ستاد توسعه فناوری های حوزه اقتصاد دیجیتال و هوشمند سازی معاونت علمی ریاست جمهوری و ستاد فرهنگسازی اقتصاد دانش بنیان و صنایع نرم و خلاق این معاونت به امضا رسید.
راه اندازی خانه های خلاق در حوزه گردشگری و صنایع دستی و فرهنگی، برنامه ریزی دراز مدت راهبردی، میان مدت و کوتاه مدت برای ارتقا توانمندی های تولید، صادرات و توسعه بازار داخلی محصولات و خدمات در کسب و کارهای دیجیتال و خلاق در حوزه گردشگری صنایع دستی و میراث فرهنگی با رویکرد ارتقا سطح کیفی و کمی، هدف مندی حمایت های دولت از تجاری سازی محصولات و خدمات کسب و کارهای دیجیتال با رویکرد فراهم سازی بستر رقابت پذیری و پشتیبانی از کسب و کارهای دیجیتال خلاق از اهداف انعقاد این تفاهم نامه است.
در این تفاهم نامه طرفین متعهد شدند که نسبت به حمایت فنی و قانونی از تاسیس و راه اندازی مرکز شتابدهی و نوآوری خانه های خلاق، کسب و کارهای دیجیتال و خلاق در حوزه گردشگری و صنایع دستی، عرضه مجوز مرکز شتابدهی و خانه های خلاق، کمک به انتقال تحربه و تأمین منابع اطلاعاتی مورد نیاز برای فعالیت مرکز با همکاری مجموعه های ذی ربط و معرفی استارت آپ های فعال حوزه گردشگری اقدام نمایند.
در این مراسم مهدی محمدی دبیر ستاد توسعه فناوری های حوزه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ضمن اشاره به نقش شرکتهای فعال در حوزه اقتصاد دیجیتال در توسعه صنایع خلاق و فرهنگی اظهار داشت: تحولاتی که طی چند سال گذشته در حوزه اقتصاد دانش بنیان رخ داد، زمینه ساز پیشرفت های فناورانه قابل توجهی در این عرصه شد و الان زمان آن فرا رسیده است تا با نگاهی تازه به زیست بوم نوآوری، زمینه برای ایفای نقش گسترده ایده های نو و فراگیر در اقتصاد به کمک شرکتهای اقتصاد دیجیتال و صنایع خلاق فراهم گردد.
وی ضمن اشاره به لزوم ریل گذاری و برنامه ریزی صحیح برای شکوفایی ظرفیت های نوآورانه و خلاق بومی اظهار داشت: ظرفیت های نهفته بسیاری در این عرصه وجود دارد که نمایان شدن آن و تبدیل به اشتغال یا ارزش افزوده نیازمند حمایت و برنامه ریزی صحیح است. با توسعه نوآوری های اجتماعی و فراگیر، تلاش می نماییم تا ظرفیت های اقتصاد خلاق بخصوص در حوزه فرهنگی و گردشگری به جایگاه ارزش آفرین و اشتغال زایی خود برسد.
محمدی با بیان اینکه حالا زمان توسعه طیف اجتماعی و همه گیر نوآوری ها در کنار طیف فناورانه و دانشی نوآوری است، افزود: نگاه به نوآوری مبتنی بر فناوری پیشرفته و متکی به دانش آموختگان دانشگاهی و نخبگان، سبب شده است که تأثیر بخش زیادی از جامعه در نوآوری مغفول بماند، اما الان زمان آن رسیده است تا هر فردی در هر سطحی از جامعه، در رشد و در توسعه همگانی و اقتصاد مردم محور نقشی درخور توجه ایفا کند.
دبیر ستاد توسعه فناوری های حوزه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، ضمن اشاره به همکاریهای این ستاد توسعه اقتصاد و ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان، در جهت رونق کسب و کارهای دیجیتال و خلاق فرهنگی اضافه کرد: تلاش می نماییم تا ظرفیت های خلاق و نوآورانه موجود در حوزه فرهنگی و گردشگری را توسعه دهیم و از تمامی توانمندی های بومی که می تواند به توسعه این اقتصاد کمک نماید، استفاده نماییم. اقتصاد دیجیتال ظرفیتی بوجود می آورد تا با استفاده از بسترهای ایده های خلاق و فرهنگی بتواند در جامعه دیده شود؛ با کلید خوردن خط حمایتی جدید از صنایع خلاق این روند با شتابی بیشتر از پیش ادامه خواهد یافت.1399/11/27
21:36:15
1135
0.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب