در گفت وگو با سایت امن مطرح شد

اقدامات حمایتی مركز همكاریهای تحول و پیشرفت برای شركتهای فعال در حوزه كرونا

اقدامات حمایتی مركز همكاریهای تحول و پیشرفت برای شركتهای فعال در حوزه كرونا به گزارش سایت امن رئیس مرکز همکاریهای تحول و پیشرفت ریاست جمهوری ضمن اشاره به همکاری‎ های این مرکز در شرایط شیوع کرونا، اظهار داشت: این مرکز در حوزه هایی چون کیت های تشخیص، تولید داروی مؤثر در کووید-۱۹ و همینطور در حوزه واکسن با شرکتهای فناور همکاری داشته است و امیدواریم بر مبنای برنامه ای که این شرکت ها دارند، به دستاوردهای خوبی نائل شویم.


دکتر سیروس وطنخواه در گفتگو با ایسنا ضمن اشاره به اقدامات مرکز همکاریهای تحول و پیشرفت ریاست جمهوری در شرایط شیوع همه گیری بیماری کووید-۱۹ اضافه کرد: مأموریت ما رصد، شناسایی و رفع نیازهای گلوگاهی فناورانه استT ازاین رو ما در شرایط همه گیری کرونا در زمینه های مختلفی مشارکت و همکاری داشتیم.
وی با تکیه بر اینکه این همه گیری حادترین مسئله دنیا و ایران است که با جان و اقتصاد جوامع آمیخته شده است، اظهار نمود: ازاین رو این همه گیری اثرات مستقیم و غیر مستقیم آن نمایان است که ابعاد مختلفی را در بر می گیرد.
وطنخواه افزود: بر این اساس مرکز همکاریهای تحول و پیشرفت در جهت مامویت های خود از بهمن ماه سال قبل اقداماتی را با همکاری دستگاه ها اجرایی کرده که در حوزه هایی چون کیت های تشخیص، تولید داروی مؤثر در کووید-۱۹ و همینطور در حوزه واکسن این ویروس بوده است.
رئیس مرکز همکاریهای تحول و پیشرفت ریاست جمهوری تصریح کرد: به شرکتهای فناور داخلی که نیازهای گوناگونی در این حوزه داشتند کمک هایی عرضه شده که این تعاملات چه در زمینه تعامل با کشورهای دیگر و چه در تعامل با دستگاههای داخلی بوده که منجر به رفع نیازهای مختلف این شرکت ها شده است.
وی افزود: امروزه اقداماتی که در عرصه تولید واکسن صورت می گیرد، در بیشتر موارد مرکز همکاری ها، نقش آفرینی دارد و امیدواریم بر مبنای برنامه ای که این شرکتهای تولید کننده داخلی دارند، به دستاوردهای خوبی نائل شویم.
وطنخواه ضمن اشاره به حمایت های مرکز همکاریهای تحول و پیشرفت به شرکتهای فعال در حوزه کرونا، تصریح کرد: ما اقدامات بسیاری در زمینه شناسایی فناوری های مبارزه و مقابله با کووید-۱۹ در حوزه مدیریت بحران، اجرایی و گزارش های گوناگونی در این حوزه عرضه کردیم و در اختیار مسئولان قرار دادیم.
وی اقدام دیگر این مرکز را در حوزه شناسایی داروهای مؤثر بر درمان کرونا عنوان نمود و اظهار داشت: داروهای مؤثر بر این ویروس را معرفی کردیم و سعی شده است که این داروها ساخت داخل شوند و هم اکنون بعضی از این داروها در کشور در حال مصرف هستند.
رئیس مرکز همکاریهای تحول و پیشرفت ریاست جمهوری رفع نیازهای لجستیک و اقلام و مواد اولیه مورد نیاز برای تولید دارو و واکسن را از دیگر زمینه های فعالیت این مرکز نام برد و خاطرنشان کرد: امروز کشور با محدودیت هایی مواجه می باشد که این امر سبب شده که دسترسی به مواد اولیه و برخی اقلام کار ساده ای نباشد و سعی کردیم این اقلام را تهیه نماییم و در اختیار شرکتهای فعال در این عرصه قرار دهیم، ضمن آنکه در زمینه ایجاد هم افزایی میان دستگاهی هم اقدام کردیم، بگونه ای که در بعضی موارد لازم بوده است که برای بهره برداری از دستگاههای آزمایشگاهی هم افزایی ایجاد شود که در این حوزه اقدام شده است.
وطنخواه ضمن اشاره به چالش شرکت ها در تولید انبوه تجهیزات و اقلام مقابله و مبارزه با کرونا، تصریح کرد: مرکز در این عرصه ها هم فعال است و با بعضی از شرکت ها هم به دنبال رفع نیازهای آنها هستیم.
منبع:

1399/11/25
00:00:29
1094
0.0 / 5
تگهای خبر: دستگاه , ساخت , شركت , فناوری
اگر پسندیدید لاک کنید:
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۲
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب