تحقیقات پلیسی در سنگاپور با بهره گیری از اطلاعات آماری كرونا

تحقیقات پلیسی در سنگاپور با بهره گیری از اطلاعات آماری كرونا سایت امن: دولت سنگاپور تأیید کرده که پلیس این کشور برای انجام تحقیقات جنایی از داده های به دست آمده از ردگیری روزمره موقعیت مکانی مردم با هدف مقابله با ویروس کرونا استفاده می نماید.به گزارش سایت امن به نقل از زد دی نت، تا به امروز بیش از ۴.۲ میلیون نفر از اتباع سنگاپور یعنی ۷۸ درصد از جمعیت این کشور از اپلیکیشن تریس توگدرکانتکت و توکن های قابل نصب بر روی البسه بمنظور کمک به کنترل بیماری کرونا و بررسی رفت و آمدهای روزانه خود بهره برده اند.
سنگاپور از نظر میزان استفاده از این نوع اپلیکیشن های کنترل جمعیت برای شناسایی افراد مبتلا به ویروس کرونا، یکی از کشورهای پیشتاز جهان شمرده می شود و حالا اطلاعات به دست آمده بدین شیوه برای کنترل دقیق تر مردم با هدف رفع نیازهای پلیسی و اطلاعاتی به کار گرفته شده است.
پیش از این برخی سازمان های مدنی در سنگاپور نسبت به سوءاستفاده از این حجم از داده ها برای نقض امنیت و حریم شخصی مردم توسط دولت هشدار داده و تاکید کرده بودند که سرقت این میزان اطلاعات توسط هکرها می تواند مشکلات جدی برای اتباع سنگاپور بوجود آورد.
آمار استفاده از اپلیکیشن تریس توگدر از شهریور ماه به این سو به سبب فشار و پیگیری دولت سنگاپور دو برابر شده است. تا شهریور ماه تنها حدود ۴۰ درصد مردم نرم افزار مورد اشاره را بر روی گوشیهای خود نصب کرده بودند. اما دولت سنگاپور در آن زمان اعلام نمود افرادی که از این اپلیکیشن یا توکن های کنترل موقعیت جغرافیایی استفاده نکنند از شروع سال ۲۰۲۱ حق حضور در اماکن عمومی را نخواهند داشت.
دولت سنگاپور برای کاهش نگرانی عمومی در مورد این اپلیکیشن مدعی شده داده های کاربران به صورت رمزگذاری شده تنها برای ۲۵ روز در آن نگهداری می شود و سپس به صورت خودکار پاک می شود. همین طور تنها داده های افراد مبتلا به کرونا بوسیله انتقال فیزیکی و نه با بهره گیری از اینترنت در اختیار وزارت بهداشت این کشور قرار می گیرد. اما افشای استفاده پلیس از این اطلاعات نشان میدهد ادعاهای قبلی دولت سنگاپور در مورد احترام به حریم شخصی کاربران اپلیکیشن مورد اشاره چندان واقعیت نداشته است.


منبع:

1399/11/21
22:49:24
1073
0.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب