شكست انحصار ساخت سیستم هیدرولیكی ترمز خودرو های سنگین از طرف پژوهشگران كشور

شكست انحصار ساخت سیستم هیدرولیكی ترمز خودرو های سنگین از طرف پژوهشگران كشور سایت امن: یکی از شرکت های دانش بنیان با تولید مجموعه کامل سیستم های هیدرولیکی ترمز ماشین آلات سنگین سبب شکست انحصار دانش فنی این محصول شد.


به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا، ایمان علیزاده عصار، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان توسعه، تولید و تکمیل مجموعه کامل سیستم های هیدرولیکی «ماشین آلات سنگین» و «خطوط فرآوری و تولید مواد معدنی» را از زمینه های تحقیقاتی این شرکت نام برد و اظهار داشت: در تلاش فناورانه با همکاری یکی از شرکتها موفق به ساخت سیستم هیدرولیکی ترمز ماشین آلات سنگین که دانش فنی آن در انحصار شرکتی آمریکایی بود، شدیم.
وی با اعلان اینکه ترمز طراحی شده حدود یک سوم قیمت مدلهای مشابه ژاپنی و آمریکایی موجود در بازار است، اضافه کرد: این سیستم ایمنی ترمز را ارتقا داده است و کیفیت بالایی دارد. با توجه به این که ترمز یکی از مهم ترین قطعات در خودرو های سنگین است، تولید این قطعه در کشور گامی بزرگ برای توسعه فناورانه صنعت خودروسازی شمرده می شود.
علیزاده افزود: طراحی، ساخت و انجام تست های موفق آزمایشگاهی و عملیاتی به صورت کامل توسط متخصصان این شرکت با دقت بالا انجام شده است. هم اکنون نیز این محصول حساس و ایمن بر روی تراک های TEREX100 معدن 1 و 3 شرکت صنعتی و معدنی گل گهر استفاده می شود.
برمبنای اعلام معاونت علمی ریاست جمهوری، وی مزایای این محصول را «عملکرد تا فشار کاری 241 بار»، «کیفیت بالا هم پای محصول شرکت آمریکایی»، «امکان سرویس دهی آسان و کاهش هزینه های تعمیر و نگهداری»، «قیمت پایین تر از نمونه های خارجی» و «گارانتی معتبر و ارائه خدمات بعد از فروش» عنوان نمود.
منبع:

1399/11/05
14:22:52
1081
0.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب