عرضه اطلاعات درباره اكتشاف معادن از جانب سازمان زمین شناسی

عرضه اطلاعات درباره اكتشاف معادن از جانب سازمان زمین شناسی معاون اکتشاف سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور از عرضه شفاف اطلاعات در ارتباط با اکتشاف از جانب این سازمان برای مزایده معادن اطلاع داد.


به گزارش ایسنا، محمدباقر دری با بیان اینکه اطلاعات در ایران از جانب دو بخش دولتی و خصوصی تولید می شود، اظهار داشت: در بخش دولتی سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور، ایمیدرو و شرکت تهیه و تولید مواد معدنی همچون ارگان هایی هستند که به صورت اختصاصی و برخی هم به صورت عام برای واحدهای معدنی فعالیت می نمایند و بخش خصوصی هم شرایط خاص خویش را دارد.
وی با اشاره به اینکه سازمان زمین شناسی در طول فعالیت خود تلاش کرده اطلاعات پایه را تولید نماید و آنرا به صورت آزاد و مجانی در اختیار تمامی بخش ها قرار دهد، اظهار نمود: این اطلاعات شامل نقشه زمین شناسی، ژئوشیمی و اقدامات اکتشاف و زون های اکتشافی است که به صورت شفاف و دقیق، گزارش و در کتابخانه سازمان نگهداری می شود و اگر در محدوده کوچکی اقدامات تفصیلی انجام می شود، این سازمان تا زمانی که به نتیجه نهایی نرسد، اطلاعات آنرا منتشر نخواهد کرد.
دری، ضمن اشاره به اینکه فضای مزایده شفاف است، افزود: هنگامی که کار اکتشاف به اتمام می رسد، اطلاعات لازم محدوده مشخص به صورت مزایده در اختیار همگان گذاشته می شود تا مشارکت کنندگان در یک فضای سالم به رقابت بپردازند و از راه مزایده بتوانند به اهداف خود دست یابند.
معاون اکتشاف سازمان زمین شناسی با تکیه بر اینکه با عنایت به شفافیت اطلاعات عرضه شده در مجموع رانت خاصی در واگذاری ها وجود ندارد، افزود: بخصوص در چند سال گذشته واگذاری ها به صورت شفاف بوده و هیچ مشکلی ندارد.
بر مبنای اعلام روابط عمومی سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور، وی ضمن اشاره به اینکه البته گاهی اعمال نفوذهایی شده، خاطرنشان کرد: گاهی فشارهایی صورت گرفته است؛ به صورت مثال امکان دارد سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی کشور از ناحیه ای تحت فشار قرار گیرد و محدوده هایی واگذار شده باشد، اما تاکید داریم که برای بخش خصوصی هیچ تفاوتی قائل نمی شویم و با همه یکسان برخورد کرده ایم.
منبع:

1399/11/05
00:59:13
1045
0.0 / 5
تگهای خبر: سازمان , شركت , فضا
اگر پسندیدید لاک کنید:
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب