۱۷ دستورالعمل حمایتی برای تقویت توان صادراتی شركتهای خلاق

۱۷ دستورالعمل حمایتی برای تقویت توان صادراتی شركتهای خلاق به گزارش سایت امن مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری، ۱۷ دستورالعمل حمایتی برای توانمندسازی و توسعه صادراتی شرکتهای خلاق مصوب و اجرایی کرده است.


به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا، روح الله استیری، مدیر کل دفتر توسعه کسب و کار بین المللی مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری ضمن اشاره به برنامه های این مرکز برای توسعه کسب و کار بین المللی شرکتهای خلاق اظهار داشت: از دو سال پیش برای شرکتهای خلاق برنامه هایی در نظر گرفته شد. بر همین مبنا به تازگی هم طبق توافق با ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق، در تلاشیم تا توان صادراتی این شرکت ها را تقویت نماییم.
وی ادامه داد: این کار همچنان ادامه دارد و این خدمات بر اساس ۱۷ دستورالعمل حمایتی توسط مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از راه کریدور توسعه صادرات و تبادل فناوری و صندوق توسعه صادرات عرضه می شود. این حمایت ها در حوزه توانمندسازی صادراتی، تبلیغات و بازاریابی، توسعه بازار و ورود به بازارهای جدید به شرکتهای خلاق عرضه می شود.
استیری افزود: درگاه حمایتی مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری بعد از تایید صلاحیت به روی شرکتهای این حوزه باز می شود. ما در ۳ بخش از آنها حمایت می نماییم. تقویت توان صادراتی یکی از این حمایت ها است که شرکت ها می توانند برای توسعه ابزارهای تبلیغاتی خود از کمک های بلاعوض مرکز استفاده کنند.
ارائه سرویسهای مجانی مشاوره صادراتی
مدیر کل دفتر توسعه کسب و کار بین المللی مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری همینطور بیان نمود: دریافت استانداردهای صادراتی که خود ابزاری رقابتی برای ورود به بازار بین الملل است هم درکنار سایر خدمات همچون حمایت جهت شرکت در دوره های آموزشی بازرگانی بین المللی و انتقال فناوری و انجام مطالعات و تحقیقات بازاریابی توسط مرکز عرضه می شود.
وی ادامه داد: کمک هزینه حضور در این برنامه ها توسط کریدور توسعه صادرات و تبادل فناوری عرضه می شود. در این کریدور شبکه ای از مشاوران خبره حوزه بازرگانی بین الملل بوجود آمده است که شرکتهای خلاق می توانند از این شبکه، سرویسهای مجانی مشاوره را به صورت حضوری یا آنلاین دریافت نمایند.
استیری حضور در نمایشگاه های بین المللی و پاویون ایران را فرصت دیگری برای معرفی و عرضه توانمندی ها و توسعه فعالیتهای صادراتی این شرکت ها دانست و بیان نمود: حضور در نمایشگاه های جهانی و شرکت در نشست های تجاری و فناوری هم فرصت دیگری است که مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری شرایط حضور این شرکت ها در آنها را تسهیل کرده است.
مدیر کل دفتر توسعه کسب و کار بین المللی مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری افزود: بخش کوچکی از هزینه حضور در این رویدادها به عهده شرکت ها است و بخش اعظم آن مورد حمایت قرار می گیرد. این خدمات توسط شبکه کارگزاران و سرویس دهندگان همکار با ما عرضه می شود. هم اکنون هم یکصد شرکت سرویس دهنده با ما همکاری می کنند.
وی در بخش دیگری از سخنان خود، اظهار داشت: سال جاری هم قرار است تا آخر سال دو نشست در کشورهای ارمنستان و سوریه برگزار گردد که فرصت خوبی برای حضور شرکتهای خلاق به حساب می آید.
تامین مالی صادراتی شرکتهای خلاق توانمند
مدیر کل دفتر توسعه کسب و کار بین الملل مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری درباره نحوه اطلاع رسانی این رویدادها، اظهار داشت: اخبار برگزاری نشست ها معمولا از راه وبسایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، کانال های تلگرامی و شبکه های اجتماعی اعلام می شود.
استیری در ادامه تصریح کرد: با توافقی که بین مرکز و ستاد فرهنگ سازی اقتصاد دانش بنیان و توسعه صنایع نرم و خلاق صورت گرفته است، از این به بعد تمام اطلاع رسانی ها از راه کانال های تایید شده این ستاد هم به شرکتهای این حوزه صورت می گیرد.
بر مبنای اعلام معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، او همینطور بیان نمود: توسعه بازار شرکتهای خلاق با کمک شبکه کارگزاران برون مرزی و صادراتی هم هموار شده است. شرکت ها جهت استفاده از تمهیدات آنها می توانند کتابچه کارگزاران صادراتی را از وبسایت معاونت علمی یا مرکز تعاملات دانلود و با آنها ارتباط برقرار کنند. کارگزاران صادراتی در جهت عرضه کمکهای صادراتی به شرکتها نقش موثری ایفا می کنند. در صورت احتیاج به تأمین مالی صادراتی شرکت ها مرکز یا صندوق توسعه صادرات طبق تمهیدات به آنها کمک خواهند کرد.1399/11/02
23:44:42
1134
0.0 / 5
تگهای خبر: آموزش , آنلاین , توسعه , خدمات
اگر پسندیدید لاک کنید:
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب