نقشه برداری از كف اقیانوس ها با قایق های خودران

نقشه برداری از كف اقیانوس ها با قایق های خودران یک شرکت سازنده پهپاد در سان فرانسیسکو از تولید قایق های خودران ۲۲ متری برای نقشه برداری از کف دریاها و اقیانوس ها اطلاع داده است.به گزارش سایت امن به نقل از نیواطلس، قایق های خودران مذکور توسط شرکت سیل درون ساخته شده اند و Surveyor یا نقشه بردار نام دارند.
تجهیزات و ابزار سخت افزاری مورد نیاز برای نقشه برداری از کف دریا بر روی قایق های مورد اشاره نصب شده و انتظار می رود از این طریق برای نخستین بار بتوان از یکی از ناشناخته ترین مناطق جهان نقشه ای مناسب و جامع تهیه کرد.
نمونه اولیه این قایق ها به طول هفت متر در سال ۲۰۱۸ تهیه شد و شرکت سازنده با یک گروه تحقیقاتی در استرالیا جهت استفاده از نمونه های جدید این قایق ها برای نقشه برداری از اقیانوس در حوالی این کشور به توافق رسیده است.
قایق های مورد اشاره انرژی مورد نیاز برای حرکت را از راه باد به دست می آورند و البته نور خورشید هم برق مورد نیاز تجهیزات الکترونیکی این قایق ها مانند سیستم های ناوبری، حسگرها و غیره را تأمین می کند.
این قایق ها می توانند تا ۱۲ ماه بدون وقفه در آب باقی بمانند و به صورت خودران یا به صورت کنترل از راه دور فعالیت کنند. همینطور از قایق های مذکور می توان برای تهیه اطلاعات زیست محیطی مانند میزان کربن اقیانوس و هم بررسی و تحلیل محتویات آب اقیانوس ها استفاده نمود.


منبع:

1399/11/02
12:21:45
1083
0.0 / 5
تگهای خبر: الكترونیك , انرژی , ساخت , شركت
اگر پسندیدید لاک کنید:
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب