كیفیت سنجی تجهیزات پزشكی داخلی و وارداتی امكان پذیر شد

كیفیت سنجی تجهیزات پزشكی داخلی و وارداتی امكان پذیر شد سایت امن: یکی از مجموعه های فناور آزمایشگاهی با بهره گیری از تجهیزات پیشرفته، خدمات کیفیت سنجی برای تجهیزات پزشکی ساخت داخل و وارداتی ارائه می کند.


به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا، نوشین محمدزاده، مدیر این مجموعه فناور آزمایشگاهی، با اعلان اینکه این مجموعه آزمایشگاهی در حوزه های بیو الکتریک، بیومکانیک، به شرکت های دانش بنیان حوزه تجهیزات پزشکی خدمات فناورانه ارائه می کند، اضافه کرد: در این مجموعه، خدمات فنی و مهندسی، خدمات آزمون تجهیزات پزشکی، خدمات آزمون تجهیزات آزمایشگاهی و خدمات آزمون خودروی آمبولانس ارائه می شود.
وی درباره خدمات آزمایشگاهی ارائه شده در آزمایشگاه بیوالکتریک این مجموعه، اظهار نمود: با در اختیار داشتن توانمندی تست تجهیزات الکتریکی پزشکی و آزمایشگاهی بر طبق استانداردهای عمومی و اختصاصی مربوط به هر تجهیز، سعی کردیم در راه افزایش کیفیت تجهیزات پزشکی و ایجاد بستر صادرات آنها به کشورهای دیگر گام برداریم.
محمدزاده اشاره کرد: این توانمندی وجود دارد که در زمینه تست تجهیزات مکانیکی پزشکی برمبنای استانداردهای اختصاصی مربوط به هر تجهیز خدمات را ارائه دهیم. همین طور از تجهیزات این آزمایشگاه در دوره های آموزشی برگزار شده برای مدیران کنترل کیفیت تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی برای ارتقای دانش شرکت کنندگان در این آموزش ها استفاده می شود.
محمدزاده با اشاره به ارائه تخصصی خدمات در حوزه پزشکی اظهار داشت: با هدف یاری تولیدکنندگان و وارد کنندگان تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی و ارتقای کیفیت محصولات ارایئه شده در این عرصه، سعی کردیم تا به فعالان این حوزه در زمینه بالا بردن کیفیت محصولات پزشکی و آزمایشگاهی در ایران کمک نماییم.
وی به ارزیابی کیفی تجهیزات پزشکی خصوصاً در مقابله با شیوع ویروس کرونا اشاره نمود و افزود: از همان روزهای نخست، به روند تولید تجهیزات مقابله با کرونا کمک کردیم و از بهمن ماه سال گذشته، تجهیزات وابسته به کرونا را خارج از نوبت و در کوتاه ترین زمان مورد آزمون قرار دادیم.
این فعال فناور، حاصل این همکاری را ورود تجهیزات با کیفیت مطابق با استانداردهای به روز بین المللی و ملی به چرخه تولید و بهره مندی مصرف کنندگان خصوصاً کادر درمان از این تجهیزات دانست و اظهار داشت: شرکت های دانش بنیان نقش پررنگی در این چرخه تولید دارند و مجموعه ما توانسته است تا با آزمون تجهیزات پزشکی، این شرکتها را در مقابله با کرونا همراهی کند.
برمبنای اعلام معاونت علمی ریاست جمهوری، محمدزاده به تجهیزات پزشکی سنجش شده در دوران کرونا اشاره نمود و اظهار داشت: دستگاه های تصفیه هوا، دستگاه ضدعفونی کننده بیمارستانی و خانگی، دستگاه اکسیژن ساز بیمارستانی و خانگی، تجهیزاتی که با لامپ UV و یا ازن ضدعفونی را انجام می دهند، توسط این مجموعه فناور مورد سنجش قرار گرفت و به یاری چرخه درمان و سلامت کشور آمد.
منبع:

1399/10/24
23:57:11
1118
0.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب