پاكستان سیستم پرداخت دیجیتال دولتی راه اندازی می نماید

پاكستان سیستم پرداخت دیجیتال دولتی راه اندازی می نماید دولت پاکستان از طریق اندازی یک سیستم پرداخت فوری دیجیتال اطلاع داده که راست نام دارد و با هدف تقویت روند دیجیتالی شدن اقتصاد این کشور ابداع شده است.به گزارش سایت امن به نقل از زد دی نت، سیستم پرداخت دیجیتال جدید دولت پاکستان ابزاری مؤثر، کم هزینه و سریع برای صاحبان مشاغل کوچک و افراد عادی توصیف شده تا از این طریق بتوان به سرعت و با استفاده از ابزار دیجیتال پرداخت های مختلف را در فضای مجازی انجام داد.
این سیستم پرداخت، مورد پشتیبانی بانک مرکزی پاکستان است و به افراد فقیر و حاشیه نشین هم امکان می دهد تا بدون احتیاج به رجوع حضوری به بانک ها بتوانند به خدمات بانکی دسترسی یابند. ۴۰ درصد از جمعیت پاکستان را افراد فقیر و با درآمد اندک می سازند که تنها ۱۴ درصد از آنها دارای حساب بانکی هستند.
مرحله اول راه اندازی سیستم راست مبتنی بر ایجاد یک ماژول پرداخت دیجیتال است که دیجیتالی کردن روند پرداخت حقوق و دستمزد و دیگر پرداخت های سازمان ها و ادارات دولتی را تسهیل می کند. در مرحله دوم مشاغل کوچک و بازرگانان می توانند از این خدمات بهره مند شوند و در مرحله سوم دیگر علاقمندان از خدمات مورد اشاره بهره می گیرند.
سیستم دیجیتال مورد اشاره شامل عرضه خدمات پرداخت فردی هم هست و تمهیدات مختلفی برای ایمن سازی آن در نظر گرفته شده است.


منبع:

1399/10/23
20:32:32
1214
0.0 / 5
تگهای خبر: بانك , خدمات , دیجیتال , سازمان
اگر پسندیدید لاک کنید:
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب