براساس اعلام معاونت علمی؛

ماهانه ۵ میلیون كیت تشخیص كرونا در كشور تولید می شود

ماهانه ۵ میلیون كیت تشخیص كرونا در كشور تولید می شود به گزارش سایت امن ۵ شرکت دانش بنیان با تلاشی مستمر به ساخت کیت های تشخیص کرونا ورود کردند. تلاشی که امروز به تولید ۵ میلیون کیت در ماه رسیده است.به گزارش سایت امن به نقل از معاونت علمی و فناوری، امروز که بیشتر از ۱۰ ماه از شیوع بیماری کرونا در کشور می گذرد، دانش بنیان ها به صورت خودجوش و بدون اتکا به بازارهای داخلی مبادرت به تولید محصولات پیشگیرانه بیماری کرونا کردند.
به گونه ای که ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اعلام نموده است، دانش بنیان ها آمادگی دارند ماهی ۵ میلیون کیت تشخیص سریع کرونا را تولید و روانه بازار کنند. این کیت ها با حمایت معاونت علمی و فناوری ساخته شده اند.
بنا به قول مصطفی قانعی دبیر ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، از آغاز شیوع این بیماری برای شناسایی شرکتهای توانمند تولید تجهیزات مورد نیاز حوزه کرونا فراخوانی منتشر کردیم و شرکتهای زیادی برای این کار اعلام آمادگی کردند.
وی همینطور بیان نمود: از این میان ۵ شرکت برای تولید کیت های تشخیص سریع کرونا انتخاب شدند و کار را شروع کردند. ظرفیت این شرکت ها به حدی بود که امروز آنها می توانند ماهی بیشتر از ۵ میلیون کیت تولید کنند. این کار از خروج ارز از کشور پیشگیری کرده است.


منبع:

1399/10/07
20:06:26
1161
5.0 / 5
تگهای خبر: توسعه , دانش بنیان , ساخت , شركت
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب