اختراعی برای ایمنی جاده ها و رانندگی در شب

اختراعی برای ایمنی جاده ها و رانندگی در شب به گزارش سایت امن لرستان یک مخترع خرم آبادی می گوید: با بهره گیری از رنگ ترافیکی خود شارژشونده پایدار آبگریز، می توان در شب بدون نور چراغ های کنار جاده، رانندگی کرد.


حمید جعفری نیا در گفت و گو با ایسنا، اظهار نمود: رانندگان هنگام رانندگی در جاده هایی که به علایم هشدار دهنده ایمنی کافی مجهز نیستند، توجه خودرا از دست می دهند.
وی افزود: این امر منجر به کاهش ناگهانی سرعت خودرو در جاده های اصلی می شود که ممکنست تصادفات را به همراه داشته باشد.
جعفری نیا اضافه کرد: باتوجه به مشکلات فوق رهنمودهای ایمنی مخصوصاً در شب، یک رنگ ترافیکی جاده ی پایدار، آبگریز و شارژشونده برای رفع نقاط ضعف و نقایص جاده تهیه شد.
این مخترع خرم آبادی اشاره کرد: امکان فرمول بندی رنگ ترافیکی بدست آمده برای کاربرد احتمالی در جاده ها بررسی گردید که فرمولاسیون ماده ی حصول شده را می توان بر روی سطح سرعت گیرهای داخلی و همین طور در جاده های آسفالته برون شهری اعمال کرد.
وی ادامه داد: با اجرای ماده ی حاصل شده، نه فقط می توان از مصرف زیاد برق در چراغ های آزادراه ها و بزرگراه ها جلوگیری کرد، بلکه آمار تصادفات نیز به حداقل می رسد.
جعفری نیا اضافه کرد: در حقیقت، انرژی نور طبیعی که تلفیقی از اشعه های مختلف در طول روز است می تواند توسط فرمول رنگ ترافیکی فوق جذب شده، ذخیره شده و در شب تابش شود.
وی اشاره کرد: این کار موجب می شود جاده بیشتر در معرض دید رانندگان قرار بگیرد.
منبع:

1399/10/01
17:54:51
1237
5.0 / 5
تگهای خبر: اشعه , انرژی
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب