ستاری:

بودجه معاونت علمی ظرف ۱۰ سال فقط ۲ برابر رشد داشته

بودجه معاونت علمی ظرف ۱۰ سال فقط ۲ برابر رشد داشته به گزارش سایت امن معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با اشاره به افزایش 23 درصدی اعتبارات معاونت علمی ریاست جمهوری در بودجه 1400 اظهار داشت: بودجه معاونت علمی ظرف 10 سال فقط دو برابر رشد داشته است.


به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا، سورنا ستاری درباره افزایش بودجه حوزه پژوهش در لایحه بودجه سال ۱۴۰۰، اظهار داشت: بودجه معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در بودجه سال آینده ۲۳ درصد افزایش داشته است.
وی ضمن اشاره به حضور خود در کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس، اظهار نمود: امیدواریم با نظر مساعد نمایندگان مجلس ارتقای بودجه در این عرصه محقق شود.
ستاری در پاسخ به این پرسش که معاونت علمی به چه میزان اعتبار برای پیشبرد اهداف خود در سال آینده نیازمند است، اظهار داشت: با عنایت به این که در بودجه اعداد مختلفی همچون ردیف اصلی معاونت و ردیف های ستادهای توسعه ای قید می شود، نمی توان عدد دقیقی درباره بودجه دقیق این حوزه گفت.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهور خاطرنشان کرد: با وجود اینکه اعتبارات معاونت علمی طی سالهای اخیر افزایش قابل ملاحظه ای نداشته، ولی ما توانسته ‎ایم کمک های خوبی از صندوق توسعه با حمایت دولت و مجلس و موافقت مقام معظم رهبری دریافت نماییم و این بودجه ها در حوزه پژوهش کمک خوبی کرده است.
وی افزود: این در شرایطی است که بودجه معاونت علمی ریاست جمهوری طی ۱۰ سال قبل فقط دو برابر افزایش داشته است.
بر اساس اعلام خانه ملت، ستاری در پاسخ به این پرسش که آیا اعتبارات صندوق نوآوری و شکوفایی نیز از بودجه های معاونت علمی ریاست جمهوری به شمار می ‎آید، اظهار داشت: خیر؛ این بودجه جدا و مستقل از معاونت علمی است.
منبع:

1399/09/25
12:30:16
1191
5.0 / 5
تگهای خبر: آموزش , پژوهش , توسعه , فناوری
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب