ستاری:

استان مركزی از ظرفیت صندوق نوآوری و فناوری بیشتر استفاده نماید

استان مركزی از ظرفیت صندوق نوآوری و فناوری بیشتر استفاده نماید به گزارش سایت امن مرکزی معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری خواهان استفاده استان مرکزی از ظرفیت صندوق نوآوری و فناوری و افزایش سرمایه این صندوق توسط استان شد.


سورنا ستاری ۲۲ آذرماه در انتها سفر خود به استان مرکزی در جلسه جمع بندی سفر ضمن اشاره به اکوسیستم شکل گرفته در شهرستان محلات که سبب اشتغالزایی در منطقه شده است، اضافه کرد: در این شهرستان شاهد اکوسیستم کارآفرینی در حوزه سنگ، معدن، گل، ماهیان زینتی و... هستیم و در بحث فناوری در این منطقه باید متفاوت از اراک عمل شود.
وی خاطرنشان کرد: در اراک صنایع بزرگ با درآمدهای کلان و اشتغال بالا وجود دارند. این صنایع در واقع کارخانه هایی هستند که در ایام اول صاحب تکنولوژی نبودند و کار خویش را با مونتاژ آغاز کردند و امروز به این ظرفیت و جایگاه رسیده اند چنانکه هم اکنون با صنایع و ظرفیت های بزرگی در این شهر مانند شرکت آلومینیوم روبرو می باشیم.
ستاری با اشاره به اینکه در اراک و استان مرکزی صنعتگران بسیار خوبی را شاهدیم چون با آموزش های صنایع اکوسیستم کاملا شکل گرفته است، اظهار داشت: تلاش شده است در یکی دو سال گذشته با همکاری با شرکت ماشین سازی بتوانیم نوآوری را به صنایع تزریق نماییم و پای شرکتهای دانش بنیان به این کارخانجات باز شود که در ابتدای راه هستیم و کار همچنان ادامه دارد. با این کار تزریق نوآوری و تنوع محصول در کارخانجات بزرگ شکل می گیرد که ایجاد شغل و درآمد هم خواهد نمود.
وی بیان نمود: این مدل را می توان در تمام کارخانجات استان پیاده کرد، مسلما این صنایع می توانند بستری برای استارت آپ ها باشند که ارزش افزوده بالایی را رقم می زنند و یکی از طریق هایی که بتوانیم محصول فناورانه را از راه شرکتهای بزرگ تولید نماییم این است که این شرکت ها مرکز نوآوری ایجاد کنند و شرکتهای کوچک را دعوت به همکاری کنند. باید این مدل اتصال شرکتهای بزرگ و شرکتهای نوآور و استارتاپ ها را حمایت نماییم تا مکانیزم برد برد شکل گیرد.
معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری با تکیه بر اینکه زایش پارک علم و فناوری باید در کنار دانشگاه صورت گیرد، اظهار داشت: دانشگاه پلی تکنیک هفت هکتار و دانشگاه صنعتی شریف ۹ هکتار است در حالیکه در اراک یک دانشگاه ۱۸۰ هکتار وسعت دارد و بطور قطع این فضا پر شدنی نیست جز اینکه بخشی از آن به پژوهش و پارک علم و فناوری و استفاده دانشجویان اختصاص پیدا کند و پارک علم و فناوری حتما باید در کنار دانشگاه آزاد اراک سایتی داشته باشد.
ستاری ضمن اشاره به وضعیت صندوق پژوهش و فناوری استان خواهان کار کردن در زمینه این صندوق شد، اظهار نمود: هم اکنون این صندوق جز یکی از سودآورترین صندوق هاست و استان مرکزی باید در راه افزایش سرمایه در این صندوق حرکت نماید چونکه به هر میزان افزایش سرمایه صورت گیرد صندوق نوآوری تا ۱۰ برابر خط اعتباری به استان اختصاص می دهد، هم اکنون رقم ۵ میلیارد تومان سرمایه برای این صندوق در استان مرکزی خیلی کم است. اگر تبلیغات درستی بیبن شرکتهای خصوصی در این خصوص صورت گیرد می توان سرمایه صندوق را در استان افزایش داد.
گفتنی است، ستاری در جریان سفر به اراک از شرکت آونگان هم بازدید کرد.
منبع:

1399/09/23
14:07:55
1166
5.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب