با حمایت صندوق نوآوری صورت می گیرد

حضور 20 شركت دانش بنیان و هیات تجاری ایرانی در نمایشگاه جیتكس 2020

حضور 20 شركت دانش بنیان و هیات تجاری ایرانی در نمایشگاه جیتكس 2020 سایت امن: صندوق نوآوری و شکوفایی از حضور 20 شرکت دانش بنیان ایرانی برای حضور در چهلمین دوره نمایشگاه بین المللی الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک خاورمیانه (GITEX) حمایت می کند.


به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا، سهراب آسا، مدیر بین الملل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری با اشاره به برگزاری چهلمین دوره نمایشگاه بین المللی الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیک خاورمیانه موسوم به «GITEX» از ۱۶ تا ۲۰ آذرماه جاری در کشور امارات، اشاره کرد: این صندوق از ۲۰ شرکت دانش بنیان ایرانی جهت حضور در بخش «Future Stars» نمایشگاه جیتکس حمایت کرد.
وی با اشاره به نقش صندوق نوآوری و شکوفایی بعنوان یکی از بازیگران اصلی زیست بوم نوآوری کشور، اظهار نمود: صندوق نوآوری و شکوفایی در امتداد توسعه بازار شرکت های دانش بنیان، پشتیبانی از حضور آنها در نمایشگاه های معتبر داخلی و خارجی را در دستور کار خود قرار داده است؛ چونکه یکی از اهداف اصلی ما تسهیل مسیر تجاری سازی محصولات و خدمات، توسعه توانمندی های مدیریتی و بازاریابی، کمک به شکل دهی ارتباطات بین المللی و ورود به بازارهای خارجی، طرح راهکارهای نوآورانه با هدف بین المللی سازی شرکت های دانش بنیان و ورود آنها به زنجیره ارزش جهانی است.
آسا، با تاکید بر علاقه مندی به همکاریهای بین المللی، ابراز کرد: صندوق نوآوری و شکوفایی اهتمام در پیوند ایده ها و راهکارهای فناورانه شرکت های دانش بنیان با بازارهای داخلی و منطقه ای دارد و در این راستا به شکل گیری دیپلماسی نوآوری در سطح شرکت های نوآور با همتایان خود در عرصه منطقه ای و بین المللی کمک خواهدنمود.
طبق فراخوان پخش شده، شرکت های مشتاق حضور در این نمایشگاه، از تاریخ ۲۸ تیر تا ۸ مرداد ماه ۱۳۹۹ در سامانه غزال صندوق نوآوری و شکوفایی ثبت نام کردند که از میان آنها ۶۲ شرکت وارد مرحله ارزیابی شدند. بعد از انجام ارزیابی اولیه و تأیید شرکت ها، با همت معاونت توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی کمپ آموزشی بمنظور توانمندسازی آنها برای حضور شایسته در این رویداد بین المللی، در قالب وبینارهای «بررسی و بهبود مدل کسب وکار برای ارائه به سرمایه گذار»، «بررسی و تحلیل ۰ تا ۱۰۰ برنامه مالی»، «چگونگی ارزیابی و ارزش گذاری استارتاپ ها»، «آشنایی با سرمایه گذاران کشورهای عربی و پروسه جذب سرمایه در این کشورها»، «آشنایی با سرمایه گذاران کشورهای اروپایی و پروسه جذب سرمایه در این کشورها»، «آشنایی با کلیات حقوقی مالکیت فکری و نحوه حفاظت از ایده ها»، «آشنایی با نظام ثبت اختراعات»، «آشنایی با نظام ثبت علایم تجاری بین المللی»، «آشنایی با نظام ثبت طرح و پشتیبانی از اسرار تجاری» و «آشنایی با کلیدی ترین نکات حقوقی در انعقاد قرارداد با سرمایه گذار» با تدریس اساتید مجرب و خبره هر حوزه انجام شد.
بعد از اختتام دوره های آموزشی و توانمندسازی، جلسات گوناگون منتورینگ با تیم ها برای ارائه انگلیسی صورت گرفت و سپس تیم های متقاضی، طرح های خودرا به زبان انگلیسی برای کمیته پذیرش، متشکل از نمایندگان صندوق نوآوری و شکوفایی، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سامانه تامین مالی و سرمایه گذاری کارن، ارائه کردند و ۲۰ تیم برتر برای اعزام به جیتکس و حضور در پاد نمایشگاهی برگزیده شد. معیارهای انتخاب شامل توانایی ارائه قوی به زبان انگلیسی، داشتن برنامه مشخص برای حضور در جیتکس، تجربه های صادراتی و حوزه فعالیت شرکت بود.

وی ادامه داد: ۲۰ شرکت منتخب، طی روزهای ۱۶ تا ۲۰ آذر در نمایشگاه جیتکس حضور دارند و دستاوردها و توانمندی های خودرا در این نمایشگاه عرضه می کنند.
برمبنای اعلام صندوق نوآوری، همچنین، هم زمان با نمایشگاه جیتکس، هیأت تجاری متشکل از ۱۷ شرکت دانش بنیان و ۱۱ شرکت خلاق و فناور، با حمایت صندوق نوآوری و شکوفایی و معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و با همکاری صندوق پژوهش و فناوری استان یزد و مؤسسه خدمات فناوری تا بازار ایرانیان (کریدور توسعه صادرات) به این نمایشگاه اعزام خواهند شد.
منبع:

1399/09/15
23:07:29
1291
5.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب