لیگ خلاقیت رباتیك در دانشگاه امیركبیر؛

حل بحران آب با ربات های نوجوانان

حل بحران آب با ربات های نوجوانان به گزارش سایت امن لیگ رباتیك برای گروه سنی كمتر از 14 سال توسط كمیته رباتیك دانشگاه صنعتی امیر كبیر با محوریت حل بحران آب برگزار می گردد.


به گزارش روز چهارشنبه گروه علمی ایرنا از روابط عمومی دانشگاه صنعتی امیركبیر، دبیر مسابقات رباتیك دانشگاه امیركبیر (فیرا كاپ آزاد ایران) از برگزاری لیگ خلاقیت در رباتیك با محوریت «خلاقیت مناسب ترین عرصه یادگیری» اطلاع داد و اظهار داشت: این رقابت برای دوره سنی كمتر از 14 سال در نظر گرفته شده است.
دكتر سروش صادق نژاد با تاكید بر این كه این لیگ در جهت پرورش هوش و خلاقیت كودكان و نوجوانان برگزار می شود، اظهار نمود: هر سال از جانب كمیته فنی این لیگ موضوعی مطرح می گردد كه شركت كنندگان باید ایده ها و ساخته های خویش را در جهت آن عرضه دهند.
وی مبحث امسال را حل بحران آب شامل كمبود آب، مصرف بی رویه یا آلودگی آن دانست و ادامه داد: این مورد بعد از بررسی اولیه و اجماع نظر كمیته فنی كمیته رباتیك انتخاب می شوند و هدف آن مطرح كردن یكی از معضلات كشور یا جهان است كه سبب می گردد دانش آموزان به آن فكر كنند.
وی مبحث آب را یكی از معضلات كنونی كشور و دنیا دانست و یاداور شد: اگر فعالیتی برای بهبود وضعیت آب صورت نگیرد، این معضل در آینده به فاجعه تبدیل خواهد شد.
عضو هیات رئیسه فدراسیون جهانی رباتیك فیرا هدف این لیگ را پرورش نسلی نوآور و خلاق برای جامعه و كشور ذكر كرد و اضافه كرد: در این لیگ دانش آموزان با مباحثی از قبیل كار گروهی، مدیریت زمان و بودجه بندی، ارتباطات اجتماعی و توانایی دفاع از طرح و ایده خود آشنا می شوند.
رئیس كمیته ملی رباتیك جمهوری اسلامی ایران با اشاره به روند برگزاری این رقابت ها اظهار داشت: دانش آموزان بعد از ارسال مدارك و بررسی و تایید طرح شان توسط كمیته فنی مجوز ورود به مسابقات را دریافت می كنند و در دو مرحله مجزا وارد رقابت می شوند.
وی افزود: در مرحله اول تیم ها طرح و ربات خویش را به بازدیدكنندگان با استفاده از غرفه هایی كه در اختیار آنها قرار داده شده است، عرضه می دهند و بازدیدكنندگان به تیم ها رای خواهند داد.
صادق نژاد با اشاره به فرآیند مرحله دوم این رقابت ها توضیح داد: تیم ها باید به صورت مجزا طرح های خویش را به داوران عرضه دهند ضمن آن كه به سوالات انها و سایر تیم ها جواب دهند.
وی مهلت ثبت نام اولیه جهت شركت در این لیگ تا 15 دی ماه و زمان مسابقات را از 11 تا 15 اسفندماه ذكر كرد.
به گفته وی تیم های برگزیده در مراسم اختتامیه مورد تقدیر قرار خواهند گرفت و به انها جوایز مادی و معنوی اعطا می گردد.


 

1396/09/29
18:31:30
4704
5.0 / 5
تگهای خبر: ربات , فناوری , دانشگاه
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب