نفت، گاز و پتروشیمی با دانش بنیان عجین شود

نفت، گاز و پتروشیمی با دانش بنیان عجین شود رئیس كمیته دانش بنیان در انجمن نفت، گاز و پتروشیمی با تكیه بر اینكه شعار اصلی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، اقتصاد بدون نفت می باشد، اظهار داشت: این در شرایطی است كه نفت، گاز و پتروشیمی مزیت نسبی كشور ماست و باید با مقوله دانش بنیان عجین شود.


به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا، ادموند میرزاخانیان با اشاره به اینکه صنعت نفت، گاز و پتروشیمی یکی از سنتی ترین بخش های صنعت به حساب می آید، اضافه کرد: شرکتهای دانش بنیان در بخش های مختلف این صنعت ورود کرده اند و از مته حفاری، پمپ و غیره تا تکنولوژی ساخت با لایسنس داخلی فعالیت می نمایند.
میرزاخانیان با انتقاد از رویکرد معاونت علمی و فناوری در مورد شعارهای اقتصاد بدون نفت، اظهار نمود: تا زمانی که نفت و گاز هست و در دنیا مشتری دارد باید بفروشیم، ولی باید توجه داشت که با ورود جریان دانش بنیان به این عرصه می توانیم سهم بیشتری از بازار را از آن خود نماییم یا حتی بلندپروازی کرده و بر محوریت دانش، جایگاه کشور را در زمره بازیگران اصلی که تعیین کننده باید و نبایدهای اقتصاد نفت در دنیا هستند، تعریف نماییم.
بر مبنای اعلام روابط عمومی مجمع تشکل های دانش بنیان ایران، وی با اشاره به اینکه وضعیت شرکت ها مطلوب نمی باشد و فعالیت آنها محدود شده است، خاطرنشان کرد: هم اکنون تنها شرکت هایی موفق هستند که بازار اصلی محصولات و خدمات خویش را بر مردم متمرکز کرده اند. این گروه درصد بسیار کوچکی از شرکت ها هستند که اغلب تعاملات بین المللی دارند و درآمدهای دلاری، آنها را سرپا نگاه داشته است. این در شرایطی است که بیشتر از 85 درصد اقتصاد ما دولتی است و اغلب بخش خصوصی ناگزیر است با دولت کار کنند، چون کارفرمای اصلی است. در وضعیت فعلی به علت کاهش درآمدهای نفتی دولت هم پولی برای اجرای پروژه ها ندارد.1399/09/10
16:31:07
1271
5.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب