دبیر ستاد سلولهای بنیادی:

شتاب گیری علوم سلول های بنیادی در زیست بوم فناوری و نوآوری

شتاب گیری علوم سلول های بنیادی در زیست بوم فناوری و نوآوری به گزارش سایت امن دبیر ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی معاونت علمی و فناوری اظهار داشت: علوم سلول های بنیادی در زیست بوم فناوری و نوآوری در حال شتابگیری است.به گزارش سایت امن به نقل از معاونت علمی و فناوری، امیرعلی حمیدیه با اشاره به فعالیت ۱۴۰ شرکت دانش بنیان در حوزه سلول های بنیادی اظهار داشت: فعالیت این شرکتها از تولید ظرف کشت سلول که قبل از این همه وارداتی است تا محیط کشت و تکثیرسلول را در بر می گیرد.
به گفته حمیدیه، بر طبق سند توسعه سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی، تحولی بزرگ در این عرصه صورت گرفت و تبدیل این علم به ثروت را محقق کرد.
دبیرستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری همین طور بیان کرد: از نظر تولید علم در حوزه سلول های بنیادی هم جایگاه ایران بسیار قابل قبول است و در کنار کشورهایی ایستاده ایم که روزی تنها قدرتمندان این حوزه علمی بودند. اما با کوشش های صورت گرفته در زیست بوم فناوری و نوآوری کاری کردیم که به فهرست کشورهای دارای این فناوری پیوستیم و امروز ایران یکی از نامداران سلول های بنیادی در دنیا است.
حمیدیه افزود: ایران پیشتازترین کشور اسلامی در حوزه سلول های بنیادی است و این مساله بر توانمندی سرآمدان علمی کشور صحه می گذارد.


منبع:

1399/09/07
13:40:19
942
5.0 / 5
تگهای خبر: توسعه , دانش بنیان , ساخت , شركت
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۴
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب