برگزاری دوره آموزشی آنلاین نرم افزاری بررسی خاصیت های كریستال

برگزاری دوره آموزشی آنلاین نرم افزاری بررسی خاصیت های كریستال سایت امن: ستاد نانو دوره آموزش غیرحضوری یك ماهه نرم افزار بررسی خاصیت های كریستال با عنوان X’pert را از 18 آبان برگزار می نماید.


به گزارش ایسنا، دوره آموزشی غیرحضوری « X’pert؛ نرم افزار تحلیل نتایج آنالیز XRD » از ۱۸ آبان ماه در سایت آموزش نانو در اختیار کاربران قرار می گیرد. این دوره شامل حدود ۵ ساعت ویدئو و متن آموزشی است.
آزمون اختتام دوره، ۲۸ آبان ماه تا ۹ آذرماه برگزار می شود و شرکت کنندگانی که موفق به کسب نمره بالای ۵۰ درصد شوند، گواهی اختتام دوره را دریافت می کنند.
XRD یا همان پراش اشعه ایکس (X-Ray Diffraction) تکنیکی قدیمی و پرکاربرد در بررسی خصوصیات کریستال ها است. در این روش از پراش اشعه ایکس توسط نمونه، جهت بررسی خاصیت های نمونه استفاده می شود. XRD برای تعیین عموم کمیات ساختار کریستالی از قبیل ثابت شبکه، هندسه شبکه، تعیین کیفی مواد ناشناس، تعیین فاز کریستال ها، تعیین اندازه کریستال ها، جهت گیری تک کریستال، استرس، تنش، عیوب شبکه و غیره، قابل استفاده می باشد.
تحلیل داده های حاصل از این آنالیز به روش های قدیمی، کاری سخت و بسیار زمان بر است ولی نرم افزار X’pert (Xpert) Highscore توانمندی بالایی در تحلیل کیفی و کمی نتایج به دست آمده از آنالیز XRD دارد و قادر می باشد علاوه بر تعیین فاز، آنالیز کریستالوگرافی، آنالیز خوشه، محاسبات ریتولد، تعیین اندازه دانه و کرنش ساختاری، و … را نیز بر روی طرح پراش حاصل از آنالیز XRD انجام دهد.
برمبنای اعلام ستاد نانو، بانک داده های این نرم افزار، طی تحقیقات پژوهشگران در سراسر دنیا به روز شده و طیف وسیعی از فازها را پوشش می دهد. این نرم افزار توسط شرکت Pananalytical، یکی از بزرگ ترین تولیدکنندگان تجهیزات XRD، تهیه شده است که تا حالا ورژن های مختلف آن با بانک داده به روزرسانی شده، جهت استفاده پژوهشگران، دانشجویان و کارشناسان فنی در رشته ها و زمینه های مختلف ارائه شده است.
منبع:

1399/08/17
19:49:09
1594
5.0 / 5
تگهای خبر: آموزش , آنلاین , اشعه , بانك
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب