معاونت علمی اعلام كرد:

بیشتر از ۶۰۰ متخصص ایرانی خارج از كشور تسهیلات سربازی گرفتند

بیشتر از ۶۰۰ متخصص ایرانی خارج از كشور تسهیلات سربازی گرفتند به گزارش سایت امن معاونت علمی و فناوری اعلام نمود بیشتر از ۶۰۰ نفر از متخصصان خارج از كشور تسهیلات نظام وظیفه تخصصی دریافت نمودند.به گزارش سایت امن به نقل از معاونت علمی و فناوری، در چارچوب برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور تسهیلاتی برای گذراندن دوران سربازی به متخصصان و کارآفرینان ایرانی ۴۰۰ دانشگاه برتر دنیا عرضه می شود. در این برنامه تابحال بیشتر از ۶۰۰ نفر توانسته اند از این تسهیلات بهره مند شوند.
مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در چارچوب برنامه پشتیبانی از انجام پروژه های تخصصی برای مشمولان سربازی، متخصصان و کارآفرینان ۴۰۰ دانشگاه برتر دنیا، به این افراد تسهیلات گذراندن دوره پروژه ۱۴ ماهه جایگزین خدمت سربازی و طی دوره ۴۵ روزه آموزشی عرضه می کند. این افراد بعد از گذراندن دوره های مشخص شده موفق به دریافت کارت آخر خدمت می شوند.
در این طرح، ثبت درخواست تا تایید نهایی متقاضی با احتساب فرایند راستی آزمایی و دریافت مستندات مورد نیاز حداکثر یک ماه زمان می برد. همزمان با اجرای این حمایتها متقاضیان می توانند از حمایت های دیگر مانند پسادکتری، جذب هیئت علمی، اشتغال در شرکتهای دانش بنیان استفاده کنند.
از ۸۲۰ در خواست پروژه تخصصی تخصصی ثبت شده در سامانه connect.isti.ir تابحال بیشتر از ۶۰۰ نفر از متقاضیان موفق به استفاده از این حمایت شده اند و این روند در سال جدید هم ادامه خواهد داشت.
۳۶ درصد متقاضیان انجام پروژه از امریکا و ۳۱ درصد از کانادا و مابقی از اروپا، استرالیا و کشورهای آسیایی و حدود نیمی از آنها دانش آموخته یکصد دانشگاه برتر دنیا هستند.
مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اجرای این برنامه در تلاش است تا در چارچوب پشتیبانی از انجام پروژه های تحقیقاتی و فناورانه همچون «پسادکتری»، «فرصت مطالعاتی»، «استاد مدعو و معین»، «راه اندازی کسب وکارهای فناورانه»، «اشتغال در شرکت های فناور» و «برگزاری سخنرانی و کارگاه های تخصصی» به ارتباط موثر متخصصان ایرانی خارج از کشور با مراکز علمی و فناوری برگزیده کشور کمک نماید.
«ارتقای سطح علمی و حرفه ای پایگاه تخصصی همکار»، «فراهم کردن شرایط مناسب برای توسعه فناوری های نوظهور و پیشرفته در کشور»، «فراهم کردن شرایط انتقال مهارت ها، روش ها و قابلیت های خدماتی نوین توسط متخصصان ایرانی خارج از کشور به داخل» و «کمک به تاسیس شرکت های فناور در حوزه های فناوری پیشرفته» همچون مهم ترین اهداف اجرایی کردن این برنامه توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است.

1399/07/30
22:38:47
1404
5.0 / 5
تگهای خبر: آموزش , تخصص , توسعه , خدمات
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب