مدیرگروه ترویج ستاد نانو خبر داد

نمایشگاه های مجازی جبرانی جایگزین نمایشگاه نانو شدند

نمایشگاه های مجازی جبرانی جایگزین نمایشگاه نانو شدند سایت امن: مدیرگروه ترویج و فرهنگ سازی ستاد نانو از برنامه های این ستاد برای شناسایی شركت های دانش بنیان با قابلیت صادراتی آگاهی داد.


به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا دکتر عماداحمدوند امروز در نشست توان افزایی ستاد نانو با اشاره به لغو نمایشگاه نانو فناوری سال جاری به سبب شیوع ویروس کرونا ویروس، اضافه کرد: بمنظور جبران آن بخش هایی از این نمایشگاه بعنوان مثال نمایشگاه نانواستارتاپ در آبان ماه برگزار می گردد.
وی یکی از اهداف اصلی ستاد توسعه فناوری نانو را توسعه بازار دانست و اظهار نمود: در این راستا چند برنامه جدی پیگیری می شود.
احمدوند، شناسایی شرکت هایی با قابلیت صادراتی را از برنامه های این ستاد ذکر کرد و افزود: هم اکنون ۵۴۰۰ شرکت دانش بنیان در کشور به راه افتاده است و در این برنامه درصدد هستیم که حداقل ۱۰ درصد از شرکت ها با قابلیت صادراتی را شناسایی نماییم.

مدیر گروه ترویج و فرهنگ سازی ستاد ویژه توسعه فناوری نانو با اعلان اینکه دراین زمینه اقداماتی انجام شده است، تصریح کرد: این شناسایی برمبنای معیارهایی چون میزان وابستگی شرکت به خارج، سطح پیچیدگی فناوری و ثبت و حفاظت از طرح در داخل و خارج از کشور انجام می شود.
وی زیر ساخت های شرکت ها را از دیگر معیارهای شناسایی شرکت ها دانست و اشاره کرد: بعضی از شرکت ها به فاز بازاریابی رسیده اند ولی یا قادر به ایجاد ارتباط با طرف خارجی نیستند و یا نمی توانند به سوالات پاسخ دهند و در صورتیکه بخواهند نمونه اولیه را عرضه کنند، مدت زمان زیادی طول می کشد تا نمونه را عرضه کنند.
احمدوند سوابق صادراتی و فروش را از دیگر مولفه های این ارزیابی نام برد و اظهار داشت: با این برنامه همانطور که شاهد رشد مسیر بازار بودیم، می توانیم در راه توسعه بازار صادراتی گام برداریم.
مدیر گروه ترویج و فرهنگ سازی ستاد ویژه توسعه فناوری نانو از توسعه فعالیت کریدور خدمات تا فناوری آگاهی داد و اضافه کرد: این کریدور از سال های قبل به راه افتاده است و هم اکنون مقرر است خدمات خودرا علاوه بر شرکت های نانویی به سایر شرکت ها عرضه نماید.
منبع:

1399/07/28
16:08:11
1593
5.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب