رئیس دانشگاه علوم كشاورزی و منابع طبیعی گرگان خبرداد

پیشرفت فیزیكی ۸۰ درصدی بزرگترین مجتمع نوآوری استان گلستان

پیشرفت فیزیكی ۸۰ درصدی بزرگترین مجتمع نوآوری استان گلستان به گزارش سایت امن گلستان معاون علمی و فناوری رئیس جمهور ظهر امروز از روند تكمیل بزرگترین مجتمع نوآوری استان در دانشگاه علوم كشاورزی و منابع طبیعی گرگان بازدید نمود.رئیس دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان در جریان این بازدید اظهار داشت: ساخت مجتمع نوآفرینی در دانشگاه از مهم ترین زیرساخت های ایجاد دانشگاه کارآفرین است که با بهره برداری از آن، توسعه نوآوری بخصوص در بخش کشاورزی، آب و انرژی شتاب بیشتری خواهد گرفت.

علی نجفی نژاد بیان نمود: تا قبل از سال ۹۲، هیچ فضایی در این دانشگاه برای فعالیت فناورانه وجود نداشت اما الان فضایی بالغ بر ۷ هزار مترمربع به بخش دانش بنیان اختصاص داده شده است.

وی با اشاره به پروژه مجتمع نوآوری در این دانشگاه، اظهار داشت: این مجتمع با زیربنایی معادل ۳۶۰۰ مترمربع در حال ساخت است و تابحال ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است. این مجموعه دهه فجر سال جاری به بهره برداری خواهد رسید.

افتتاح نخستین مرکز نوآوری دانشگاه علوم پزشکی گلستان

امروز همینطور با حضور دکتر ستاری، نخستین مرکز نوآوری دانشگاه علوم پزشکی گلستان راه اندازی شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گلستان در مورد فعالیتهای این مرکز، اظهار داشت: هم اکنون ۱۶ واحد فناور و ۴ شرکت دانش بنیان در این مرکز مستقر هستند.

عبدالرضا فاضل بیان نمود: شرکت های دانش بنیان این دانشگاه در زمینه های تولید کیت و لام آزمایشگاهی، طراحی اپلیکیشن، تولید انواع کرم های تخصصی، تولید مایع ضدعفونی کننده سطوح و تولید دهان شویه فعالیت دارند. هدف از تاسیس این مرکز پشتیبانی از ایده های نو و خلاقانه دانشجویان و اعضای هیات علمی و جوانان بوده است.

منبع:

1399/07/19
20:43:49
1533
5.0 / 5
تگهای خبر: اپل , اپلیكیشن , انرژی , تخصص
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب