پیوستن ۱۵۰ متخصص خارج از كشور به شركت های دانش بنیان طی ۶ ماه

پیوستن ۱۵۰ متخصص خارج از كشور به شركت های دانش بنیان طی ۶ ماه به گزارش سایت امن در ۶ ماه نخست سالجاری تعداد ۱۵۰ متخصص ایرانی خارج از كشور در شركت های دانش بنیان مشغول به كار شدند.


به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا، برنامه همکاری با متخصصان و کارآفرینان ایرانی خارج از کشور (Connect.isti.ir) همچون برنامه هایی است که معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری برای همکاری با نخبگان و توانمندان ایرانی خارج از کشور طراحی و اجرا کرده است.
با اجرای این برنامه در ۶ ماه ابتدای سالجاری تعداد ۱۵۰ نفر از متخصصان ایرانی مقیم خارج در زیست بوم فناوری و نوآوری مشغول به فعالیت شدند.
بر مبنای آخرین آمارها تابحال بیشتر از ۱۲۰ پایگاه تخصصی همکار به این برنامه پیوسته اند. در این برنامه تابحال بیشتر از ۶ هزار و ۵۰۰ همکاری موفق شامل پست داک، استاد مدعو، فرصت مطالعاتی، تاسیس شرکت و اشتغال در شرکت های فناور ثبت شده است.
مرکز تعاملات بین المللی علم و فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اجرای این برنامه در تلاش است تا در چارچوب پشتیبانی از انجام پروژه های تحقیقاتی و فناورانه همچون پسادکتری، فرصت مطالعاتی، استاد مدعو و معین، راه اندازی کسب وکارهای فناورانه، اشتغال در شرکت های فناور و برگزاری سخنرانی و کارگاه های تخصصی به ارتباط موثر متخصصان ایرانی خارج از کشور با مراکز علمی و فناوری برگزیده کشور کمک نماید.
بر مبنای اعلام مرکز اطلاع رسانی معاونت علمی، «ارتقای سطح علمی و حرفه ای پایگاه تخصصی همکار»، «فراهم کردن شرایط مناسب برای توسعه فناوری های نوظهور و پیشرفته در کشور»، «فراهم کردن شرایط انتقال مهارت ها، روش ها و قابلیت های خدماتی نوین توسط متخصصان ایرانی خارج از کشور به داخل» و «کمک به تاسیس شرکت های فناور در حوزه های فناوری پیشرفته» همچون مهم ترین اهداف اجرایی کردن این برنامه توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری است.1399/07/13
21:22:11
1466
5.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب