آنتی باكتریال كردن روبالشی و ملحفه بیمارستانی با نانو ذرات نقره

آنتی باكتریال كردن روبالشی و ملحفه بیمارستانی با نانو ذرات نقره به گزارش سایت امن یكی از شركت های تولیدكننده منسوجات با استفاده از نانو ذرات نقره روبالشی و ملحفه آنتی باكتریال را تولید و به بازار عرضه نموده است.


به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا، تخت های بیمارستان یکی از فضاهای مستعد آلودگی باکتریایی بوده، به صورتی که در صورت استریل نشدن تخت ها احتمال ایجاد و گسترش عفونت در فضای بیمارستان وجود دارد. یکی از روش های مقابله با این مشکل، استفاده از منسوجات آنتی باکتریال است، ازاین رو یکی از شرکت های تولید کننده منسوجات مبادرت به تولید پارچه ملحفه و روبالشی آنتی باکتریال کرده است.
این محصولات پارچه روبالشی و ملحفه پنبه – پلی آمید حاوی نانوذرات نقره با خاصیت آنتی باکتریال است که از نخ های پلی آمیدی حاوی نانوذرات نقره در بافت آن استفاده شده است. نقره دارای خاصیت آنتی باکتریال است و با عنایت به قابلیت بالای نانوذرات نقره در نفوذ، می تواند میکروارگانیسم ها را از بین ببرد. این پارچه های ضدباکتری جهت مصارف پزشکی، بهداشتی و به منظور مهار باکتری ها عرضه شده اند.
در این محصولات از نانوذرات نقره با ابعاد زیر ۱۰۰ نانومتر استفاده شده که غلظت نانوذرات نقره کمتر از یک ppm است.
نقره دارای خاصیت آنتی باکتریال مؤثری است و در صورتیکه در ابعاد نانوذرات باشد، دارای قابلیت بالایی در نفوذ است و امکان انجام واکنش های شیمیایی را با سرعت بسیار بالایی فراهم می آورد. در زمینه پوشاک ضد بو، صنعت نساجی از نانوذرات نقره برای مبارزه با رشد باکتری ها و کاهش بوی بدن بهره می برد.
بر مبنای اعلام ستاد نانو، میزان فعالیت ضد باکتریایی این محصول مطابق با استاندارد ملی “نساجی – تعیین فعالیت ضد باکتریایی در کالاهای نساجی” به شماره ISIRI ۱۱۰۷۰ مورد ارزیابی قرار گرفته و نتایج نشان داده است که این منسوجات از خواص آنتی باکتریال برخوردار می باشند.
منبع:

1399/06/31
13:41:10
1873
5.0 / 5
تگهای خبر: شركت , صنعت , فضا , نانو
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب