توسط یك شركت دانش بنیان؛

۹۵ درصد از نیاز كشور به یك داروی پیوند عضو تأمین شد

۹۵ درصد از نیاز كشور به یك داروی پیوند عضو تأمین شد به گزارش سایت امن یك شركت دانش بنیان موفق شد با تولید داخلی داروهای بیماران پیوند اعضاء كشور را از واردات میلیون ها دلار دارو بی نیاز كند. این شركت ۹۵ درصد نیاز كشور به این داروها را تأمین می كند.به گزارش سایت امن به نقل از معاونت علمی و فناوری، حسین سلامی، مدیر عامل یک شرکت دانش بنیان داروسازی اظهار داشت: داروی دانش بنیان «ایمینورال» برای بیمارانی که در آنها پیوند عضو شده است، تجویز می شود. این دارو وظیفه سرکوب سیستم ایمنی بدن را بر عهده دارد تا بدن شخص بیمار، عضو پیوند شده را پس نزند.
مدیر عامل شرکت دانش بنیان داروسازی افزود: ارزش تولید و فروش سالیانه این محصول در ۳ دوز ۲۵، ۵۰ و ۱۰۰ میلی گرم بالغ بر ۶۰ میلیارد تومان در سال است. این دارو ۴۰ درصد از نمونه مشابه خارجی ارزان تر است. با این حال، در آزمایشات مختلف انجام گرفته، کیفیت بالای آن به تایید دستگاه های نظارتی رسیده است.
سلامی بیان نمود: داروی وارداتی مشابه با نام تجاری «نئورال» در کشور عرضه می شود. با وجود آنکه در این شرکت، ۹۵ درصد نیاز کشور را تأمین می نماییم، اما هنوز شاهد واردات این داروی خارجی هستیم. ممانعت از ورود این محصول به کشور بر مبنای قانون یا خارج کردن آن از فهرست بیمه، می تواند سبب افزایش ساخت محصول دانش بنیان در کشور شود.
وی اضافه کرد: تولید و عرضه این محصول سالیانه از خروج حدود ۲۰ میلیون دلار ارز جلوگیری می کند. این شرکت علاوه بر تولید ۶۰ درصد از کل داروهای مورد نیاز بیماران پیوند عضو شده کشور، نزدیک به ۴۰ درصد از داروهای مغز و اعصاب کشور بخصوص داروهای مورد نیاز بیماران مبتلا به MS را تولید می کند.
وی با اشاره به تلاش متخصصان جوان این شرکت اظهار داشت: این شرکت دانش بنیان با استفاده از سایت و تجهیزات بیو تکنولوژی خود در صدد تولید و عرضه حداقل دو محصول با فناوری بیوتکنولوژی و با خصوصیت محصولات دانش بنیان است که پیشبینی می شود در سال آینده به تولید انبوه برسد.
سلامی بیان نمود: با کمک معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و صندوق نوآوری و شکوفایی تسهیلات لازم برای توسعه خطوط تولید برای این شرکت تصویب شده است.


منبع:

1399/06/24
23:06:52
1860
5.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب