در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات؛

تجهیزات بومی پیشرفته شبكه ملی اطلاعات ارائه شد

تجهیزات بومی پیشرفته شبكه ملی اطلاعات ارائه شد به گزارش سایت امن نمایشگاه بومی سازی تجهیزات پیشرفته شبكه ملی اطلاعات در جهت تحقق شعار سال جهش تولید در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات برپا شد.به گزارش سایت امن به نقل از مهر، این نمایشگاه بامداد امروز دوشنبه در مراسمی با حضور محمدجواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و ابوالحسن فیروزآبادی دبیر شورایعالی فضای مجازی برای مدت دو روز در پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات راه اندازی شد.
در مراسم افتتاح نمایشگاه بومی سازی تجهیزات پیشرفته شبکه ملی اطلاعات، مهدی کریمی نیسیانی نماینده ویژه وزیر ارتباطات در تولید، اظهار داشت: بومی سازی تجهیزات پیشرفته شبکه ملی اطلاعات در جهت تحقق جهش تولید مورد تاکید نهادهای بالادستی قرار دارد و برمبنای هدف گذاری طرح معماری این شبکه سالانه بومی سازی ۱۵ درصدی تجهیزات شبکه ملی اطلاعات در دستور کار قرار گرفته است.
وی از تشکیل کارگروه بومی سازی تجهیزات شبکه ملی اطلاعات با حضور معاونت نوآوری وزارت ارتباطات، پژوهشگاه آی سی تی، رگولاتوری، سازمان فناوری اطلاعات، سندیکای تولیدکنندگان تجهیزات مخابراتی و هم سایر تولیدکنندگان این بخش اطلاع داد.
کریمی اظهار داشت: تابحال ۱۰ جلسه توسط این کارگروه تشکیل شده است و متناسب با برنامه توسعه شبکه ملی اطلاعات و تکامل آن، بومی سازی تولیدات این شبکه هم در دستور کار قرار دارد.
وی خاطرنشان کرد: در این نمایشگاه دستاوردهای پیشرفته در حوزه بومی سازی تجهیزات شبکه ملی اطلاعات به معرض نمایش گذاشته شده است.
کریمی با اشاره به تولیدات مربوط به لایه دسترسی تا لایه هسته شبکه ملی اطلاعات و تجهیزات مربوط به آن اظهار داشت: الان بالغ بر ۱۲ شرکت در حوزه پایانه های دسترسی و ۶ شرکت در حوزه تجهیزات ADSL به تولید اقدام می کنند. در همین حال انواع تجهیزات مدرن، آنتن، کابل و تجهیزات هسته شبکه ملی اطلاعات در کشور توسط شرکت های تولیدی در حال تولید است که در این نمایشگاه به مدت دو روز قابل عرضه به مخاطبان خواهد بود.


منبع:

1399/06/24
14:01:26
1774
5.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۴
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب