تولید صنعتی افزودنی چسب آكواریوم در كشور

تولید صنعتی افزودنی چسب آكواریوم در كشور سایت امن: مدیرعامل یكی از شركت‎های فناور از از نصب و راه اندازی خط تولید فیوم سیلیكا بعنوان ماده افزودنی چسب آكواریم آگاهی داد.


به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا، حمیدرضا شمس، مدیرعامل این شرکت فعال در حوزه نانو، با اشاره به اینکه فیوم سیلیکا یا ذرات سیلیکای متخلخل یکی از ساختاری های دی اکسید سیلیکون بوده که در صنایع مختلف قابل استفاده می باشد، اظهار داشت: فیوم سیلیکا بعنوان افزودنی در چسب های سیلیکونی معروف به چسب آکواریم استفاده می شود و بررسی های ما نشان داده است که هم اکنون ۴۰ تن از فیوم سیلیکا جهت استفاده در این چسب ها وارد کشور می شود و ما برای پاسخ به نیاز بازار، مبادرت به توسعه فناوری این فیوم ها کردیم و در نهایت موفق به تولید فیوم سیلیکا نانوساختار شدیم.
شمس، خاطرنشان کرد: هم اکنون فرایند نصب و راه اندازی ماشین آلات خط تولید به پایان خود نزدیک شده و از دو ماه آینده تولید را با ظرفیت ۷ تن در ماه آغاز می نماییم که هدف ما رسیدن به ظرفیت تولید ۳۰ تن در ماه است.
این دانش آموخته دوره کارشناسی ارشد فناوری نانو دانشگاه کاشان، تصریح کرد: بررسی های ما نشان داده است که کیفیت نمونه تولیدشده این محصول با نمونه های آلمانی از نقطه نظر کیفیت تفاوت چندانی ندارد، این در شرایطی است که از نظر قیمت محصول ما کمتر از نصف نمونه آلمانی است. همینطور ما از ماشین آلات ساده تر و فرآیندی سهل تر برای تولید استفاده می نماییم.
وی از سرمایه گذاری ۱۰ میلیارد ریالی روی این خط تولید اطلاع داد که احیانا تا تکمیل کامل طرح این سرمایه گذاری به ۵۰ میلیارد ریال خواهد رسید.
بر مبنای اعلام ستاد نانو، به قول مجری طرح فیوم علاوه بر صنعت چسب، در صنایع غذایی، سنگ، رنگ و رزین هم کاربرد دارد.
منبع:

1399/06/21
11:11:12
1587
5.0 / 5
تگهای خبر: توسعه , دانشگاه , ساخت , شركت
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب