تولید كاغذهای ضدآب و تعاملی

تولید كاغذهای ضدآب و تعاملی سایت امن: پژوهشگران دانشگاه پردو با بهره گیری از یك تكنولوژی جدید چاپ موفق به تولید كاغذهای جدیدی شده اند كه ضدآب و تعاملی بوده و قادر به انتقال انرژی هم هستند.به گزارش سایت امن به نقل از نیواطلس، فناوری مورد اشاره می تواند صفحات کاغذ را به ابزاری همچون دستگاه پخش موسیقی، صفحه کلید، زنگ و ده ها محصول متنوع مبدل کند.
صفحات کاغذی تعاملی مذکور با دریافت انرژی از منابع گوناگون محیطی می توانند بدون نیاز به اتصال به برق به فعالیت ادامه دهند. کاغذهای مورد اشاره در مقابل نفوذ روغن، گرد و خاک و غیره نیز مقاوم هستند. بدین منظور پوششی از مولکول های گاز فلوئور به این صفحات کاغذ اضافه می شود. پوشش سرتاسری مذکور افزودن سطوح نازک و گوناگون بیشتری را به کاغذهای مذکور بدون نگرانی از نفوذ و نشت محتوای یک صفحه به صفحات دیگر ممکن می کند.
امکان افزودن سنسورهای ظریف به هر یک از این لایه ها وجود دارد که با فشار دست کاربر فرامین مختلفی را دریافت و اجرا می کنند. همین طور فشار دست کاربر بر روی این صفحات می تواند منجر به جذب و ذخیره سازی انرژی شود و از این انرژی می توان برای تامین نیروی مورد نیاز برای ارتباطات بلوتوث نیز استفاده نمود.
از این فناوری بطور آزمایشی برای تولید یک دستگاه پخش موسیقی و نیز صفحه کلیدهایی استفاده شده که قادر به انتقال بی سیم اطلاعات هستند. هزینه تولید هر یک از این صفحات کمتر از ۰.۲۵ دلار است و فناوری مورد اشاره قادر به سازگار شدن با خیلی از چاپگرهای موجود است.


منبع:

1399/06/17
19:52:07
2145
5.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب