یك مقام مسئول در وزارت بهداشت؛

۱۱۰ شركت دانش بنیان حوزه سلامت محصول صادراتی دارند

۱۱۰ شركت دانش بنیان حوزه سلامت محصول صادراتی دارند مدیر كل توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت با بیان اینكه ۱۱۰شركت دانش بنیان محصول صادارتی در حوزه سلامت دارند، اظهار داشت: بعضی از بانكها تمایل به سرمایه گذاری روی طرحهای دانش بنیان دارند.به گزارش سایت امن به نقل از مهر، دکتر حسین وطن پور امروز در رویداد جذب سرمایه در حوزه سلامت دیجیتال که در محل صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد، عنوان کرد: ما در حوزه سلامت از برگزاری رویدادهایی همچون ایده بازارها آغاز به کار کردیم و همچنان برگزاری چنین رویدادهایی برای روی کار آمدن خیلی از فناوری ها در پیش گرفته می شود.
وی با تاکید بر اینکه تحولات جدی در دانشگاه ها شروع شده است، اظهار داشت: حالا کمتر دانشجو یا اعضای هیات علمی داریم که دغدغه ای در حل مسائل و مشکلات کشور ندارند و می بینیم هر یک از آنها به یک فناوری ورود پیدا کرده اند.
وطن پور با اشاره به شرایط انتشار کرونا در کشور اظهار داشت: حالا می بینیم که از همان ابتدای شروع این پاندمی دانشجویان و اعضای هیات علمی در جهت پیشگیری، درمان و حتی تولید واکسن ورود پیدا کرده اند. این هدفی بود که ما سالیان سال به دنبال آن بودیم که دانشگاه ها به دنبال حل مسائل کشور باشند.
مدیر کل توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: با وجود اینکه خیلی از مشکلات در کشور همچون تحریم، مشکلات اقتصادی و تبادلات ارزی وجود دارد می بینیم خیلی از محققان کشور درصدد رفع مشکلات و تأمین نیازهای مردم برآمده اند.
وطن پور با اشاره به فعالیت یکی از شرکت های دانش بنیان اظهار داشت: تولید کیت تشخیص کرونا توسط شرکت های دانش بنیان یکی از اقدامات مهم در شرایط کرونا بوده است اما توانستند بخشی از نیازهای کشور در زمینه تشخیص کرونا را برطرف کنند.
وی با اشاره به اینکه تأمین منابع مالی توسط خود شرکت ها در چنین شرایطی دشوار است، اظهار داشت: این شرکت ها باید همواره سرمایه گذارانی داشته باشند تا بتوانند محصول خویش را به مرحله تجاری سازی برسانند.
وطن پور اضافه کرد: یک زمانی ما به تشکیل کمیته های تجاری سازی و انجمن هایی برای رفع مشکلات شرکت های دانش بنیان پرداختیم اما حالا می بینیم صندوق نوآوری و شکوفایی اقداماتی در این راستا برای شرکت های دانش بنیان انجام می دهد.
مدیر کل توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی تصریح کرد: ازاین رو مهم می باشد که تمام حمایت ها از شرکت های دانش بنیان به اتفاق همه ارگان ها باشد تا شاهد رشد شرکت ها باشیم.
وطن پور با اشاره به اینکه نگاه بالا به پایین به فناوری، فناوری را خرد می کند، اظهار داشت: صندوق نوآوری و شکوفایی به تازگی دیدگاه خویش را عوض کرده است و درصدد پشتیبانی از شرکت های دانش بنیان تسهیلاتی اعطا می کند.
وی با اشاره به اینکه هم اکنون ۱۱۰ شرکت دانش بنیان در حوزه سلامت فعالیت می نمایند که به مرحله صادرات رسیده اند، اظهار داشت: بعضی از این شرکت های دانش بنیان تنها محصول خویش را صادر می کنند و علاقه ای به فروش آن در کشور ندارند؛ این نشان داده است بعضی از شرکت ها پیشرفت داشته اند و تنها جذابیت کارشان صادرات محصولات شان است.
مدیر کل توسعه فناوری سلامت وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر اینکه حوزه سلامت از بخش هایی است که باید به آن توجه ویژه ای شود، اظهار داشت: سلامت دیجیتال زیرمجموعه حوزه سلامت است که احتیاج به سرمایه گذارانی دارد؛ ما به تازگی پیشنهادات بانک هایی برای سرمایه گذاری در این عرصه داشتیم که باید برای سرمایه گذاری روی این شرکت ها ارزیابی هایی صورت گیرد.

1399/06/03
13:43:27
2150
5.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب