برگزاری مدرسه تابستانی با حمایت اتحادیه جهانی نجوم

برگزاری مدرسه تابستانی با حمایت اتحادیه جهانی نجوم هشتمین مدرسه تابستانی و كارگاه نجوم با همكاری دانشگاه تفرش، آیوتا خاورمیانه و با حمایت اتحادیه جهانی نجوم و انجمن نجوم فرانسه به میزبانی دانشگاه تفرش به صورت مجازی اجرا شد.


به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا، دکتر امیر قلعه، عضو هیئت علمی دانشگاه تفرش و یکی از مدرسان این مدرسه در این خصوص اظهار داشت: این دوره از مدرسه تابستانی نجوم با حمایت اتحادیه جهانی نجوم و انجمن نجوم ملی فرانسه برگزار می گردد.


وی با بیان این که مدرسه نجوم برای دانشجویان با رشته های مرتبط و منجمان باسابقه در دو مرحله آموزشی و پروژه برگزار می شود، اضافه کرد: البته باتوجه به شرایط پیش آمده ناشی از انتشار ویروس کرونا، مدرسه به صورت مجازی برگزار می شود و در گردآوری مباحث این مدرسه تابستانی سعی شده تمرکز روی نجوم رصدی باشد و از تجربه های بین المللی در این بخش کمک گرفته شود.


دکترقلعه اشاره کرد: باتوجه به اقلیم ایران، دانشگاه تفرش می تواند محل خوبی برای مدرسه های تابستانی و خصوصاً مدرسه های تابستانی نجوم باشد. برای آغاز این نوع فعالیت در دانشگاه تفرش، امسال تصمیم گرفته شد که یک کارگاه نجوم رصدی در دانشگاه تفرش اجرا شود.

عضو هیئت علمی دانشگاه تفرش با اعلان اینکه مدرسه هشتم عمدتاً به شکل برخط و پروژه محور ارائه می شود اشاره کرد: در آخر مدرسه در زمستان ۱۳۹۹، مراسم اختتامیه به شکل کارگاه حضوری دو روزه (در صورت امکان) در دانشگاه تفرش برگزار می شود.

وی ادامه داد: کمیته برگزاری هشتمین دوره مدرسه تابستانی نجوم نیز تصمیم دارد برای برخی از شرکت کنندگان شرایط بورس کامل و یا نیم بورس را مهیا کند.
برمبنای اعلام وزارت علوم، هشتمین مدرسه تابستانی نجوم به مدت 6 روز به صورت مجازی به میزبانی دانشگاه تفرش برگزار می گردد.
1399/06/02
17:38:38
1911
5.0 / 5
تگهای خبر: آموزش , دانشگاه , شركت
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب