ستاری در افتتاحیه نمایشگاه اینوتكس:

دانشجویان بدانند كه درس می خوانند تا ایجاد ارزش افزوده كنند

دانشجویان بدانند كه درس می خوانند تا ایجاد ارزش افزوده كنند به گزارش سایت امن معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری ایجاد بیشتر از ۵ هزار شركت دانش بنیان، مراكز رشد و كارخانه های نوآوری در كشور را از تحولات اخیر كشور در اكوسیستم نوآوری دانست و اظهار داشت: در آموزش های دانشگاه باید به دانشجویان آموخت كه آنها درس می خوانند تا ارزش افزوده ایجاد كنند.


به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا، دکتر سورنا ستاری امروز در نهمین دوره نمایشگاه بین المللی نوآوری و فناوری (اینوتکس) که به صورت مجازی سخنرانی کرد، با اشاره به برگزاری نهمین دوره این نمایشگاه در شرایطی که کشور درگیر شیوع کرونا است، ابراز امیدواری کرد که در نمایشگاه سال جاری مذاکرات خوبی میان شرکت ها صورت گیرد.
وی با اشاره به اینکه در پارک فناوری پردیس این اراده وجود داشته که نمایشگاه را به صورت آنلاین برگزار کند، اظهار نمود: امروز که در این نمایشگاه با شما صحبت می کنم اتفاقات خوبی در اکوسیستم نوآوری و فناوری کشور رخ داد که از آن جمله می توان به تشکیل ۵۳۰۰ شرکت دانش بنیان، راه اندازی چندین هزار استارتاپ و شتابدهنده ها اشاره نمود.
ستاری، ایجاد بیشتر از ۴۰ پارک علم و فناوری، کارخانه های نوآوری و ایجاد نواحی نوآوری را از دیگر تحولات بوجود آمده در کشور در اکوسیستم نوآوری و فناوری دانست و تصریح کرد: علاوه بر آن ما در حوزه هایی که زیست بوم فناوری نداشتیم، این فضاها بوجود آمده که شامل زیست بوم های نوآوری در حوزه ICT، سلول های بنیادی و هوافضا می شود.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری با تاکید بر اینکه امروز جهت گیری های دانشگاه ها به سمت حرکت در جهت ایجاد دانشگاه های نسل سوم و چهارم است، اظهار نمود: با این تحولات فرهنگ عمومی در حال تغییر است، ولی تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله داریم.
ستاری، نبود زیر ساخت های لازم برای توسعه اکوسیستم نوآوری را ناشی از وضعیتی دانست که اقتصاد نفتی به کشور تحمیل کرده است و افزود: اقتصاد نفتی پدیده ای است که اعتماد به نسل جوان فعال را از ما می گیرد و این در شرایطی است که در آموزش های دانشگاهی باید به این مسئله تاکید شود که دانشجویان درس می خوانند تا ارزش افزوده ایجاد کنند.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری ابراز امیدواری کرد که نهمین دوره نمایشگاه اینوتکس دستاوردهای قابل توجهی داشته باشد و بتواند زمینه تبادل فناوری را میان بازیگران این عرصه فراهم آورد.
منبع:

1399/05/22
22:22:49
1753
2.5 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۵
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب