در نشست یازدهمین جشنواره بین المللی فارابی مطرح شد

پیشرفت با علوم انسانی لاغر و نحیف میسر نیست

پیشرفت با علوم انسانی لاغر و نحیف میسر نیست معاون فرهنگی وزیر علوم با اشاره به جایگاه و نقش علوم انسانی و اسلامی در رفع نیازهای جوامع به شدت متغیر امروز اظهار داشت: رسیدن به وضعیت مطلوب پیشرفت و تعالی همیشه مد نظر حوزه‎های سیاسی، فرهنگی و اجتماعی كشورها بوده است و در این میسر باید بپذیریم كه با علوم انسانی لاغر و نحیف نمی توان به پیشرفت رسید.


به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا، غلامرضا غفاری امروز در نشست آنلاین یازدهمین جشنواره بین المللی فارابی، برگزاری این جشنواره را یکی از رخدادهای مهم در عرصه علوم انسانی و اسلامی دانست و اضافه کرد: این جشنواره هم اکنون از قدمت و گذشته قابل توجهی برخوردارست و فلسفه برگزاری آن تقدیر از عالمان در عرصه های علوم انسانی و اسلامی و تقدیر از زحمات آنها است.
وی با تاکید بر اینکه این جشنواره تنها متعلق به عالمان این حوزه نیست، اشاره کرد: این جشنواره همه کسانی که اهتمام ویژه در عرصه های علوم انسانی و اسلامی دارند، را پوشش می دهد.
غفاری با اشاره به اهمیت علوم انسانی در جوامع امروزی، اشاره کرد: در زمانه ای که در آن قرار داریم، از آن بعنوان روزگار پر تغییر یاد می شود که برای پاسخ دادن به مسایل و پرسش های گوناگون آن نیازمند بهره گیری از علوم انسانی هستیم تا بتوانیم با کمک این عالمان در جهت رفع مشکلات اقدام نماییم.
معاون فرهنگی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اعلان اینکه پیشرفت و تعالی جوامع همیشه مد نظر سیاستگذاران بوده است، تصریح کرد: رسیدن به وضعیت مطلوب پیشرفت و تعالی همیشه مد نظر حوزه‎های سیاسی، فرهنگی و اجتماعی کشورها بوده است و در این میسر باید بپذیریم که با علوم انسانی لاغر و نحیف نمی توان به پیشرفت رسید.
وی افزود: برمبنای شواهد تاریخی کشورهایی که تغییرات سازنده ای را تجربه کردند، کشورهایی هستند که از ظرفیت های علوم انسانی و اجتماعی بطور وسیع بهره مند شدند؛ چونکه این علوم در رسیدن کشورها به توسعه پایدار نقش اساسی دارد.
غفاری با تاکید بر اینکه علوم انسانی متعهد به بهبود کیفیت زندگی و ارتقای آن است، افزود: بدین جهت پژوهش هایی در جشنواره فارابی مورد توجه قرار می گیرند که کاربردی باشند و از آنجایی که این جشنواره جنبه بین المللی دارد، می تواند بستر و امکانی برای نقش آفرینی بیشتر حوزه علوم و مطالعات انسانی، اسلامی، اجتماعی و فرهنگی باشد.
معاون وزیر علوم اشاره کرد: باتوجه به تغییرات پرشتاب امروز، برای فائق آمدن بر مسایلی که همیشه با تغییرات هم راه است، می‎طلبد که تلاش مضاعفی از طرف عالمان حوزه علوم انسانی و اجتماعی صورت گیرد و این مهم بدون داشتن پایه های لازم میسر نیست.1399/05/22
12:43:43
1897
5.0 / 5
تگهای خبر: آنلاین , پژوهش , توسعه , فناوری
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب