معاون تحقیقات وزیر بهداشت:

قدرت انتشار كرونا ویروس در شكل جدید چند برابر شده است

قدرت انتشار كرونا ویروس در شكل جدید چند برابر شده است به گزارش سایت امن معاون تحقیقات وزارت بهداشت اظهار داشت: قدرت انتشار كرونا ویروس در شكل جدید چند برابر شده است.به گزارش سایت امن به نقل از مهر، دکتر رضا ملک زاده، معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت در صفحه اینستاگرامی خود در مورد کرونا ویروس مطلبی منتشر نمود.
مطلب انتشار یافته به شرح زیر است:
«تحقیقات جدید از آن حکایت می کند که ویروس کرونا در یک جهش جدید از فرم D۶۱۴ به G۶۱۴ تغییر شکل داده است. یافته های جدید «دکتر کوربر» از آزمایشگاه ملی لس آلاموس و همکارانش تحت عنوان Tracking changes in SARS-CoV-۲ Spike: evidence that D۶۱۴G increases infectivity of the COVID-۱۹ virus که اخیرا در مجله Cell انتشار یافته است، نشان داده است ویروس کرونا، تحت تأثیر این تغییر کوچک اما موثر، بسیار راحتتر به سلول ها وصل شده و به آنها ورود کرده و در دستگاه تنفسی فوقانی - بینی، سینوس ها و گلو سریع تر تکثیر می شود.
پژوهشگران در این مطالعه علاوه بر اینکه توالی ژنتیکی بیشتری را بررسی نموده اند، آزمایشاتی را هم روی حیوان، انسان و سلول ها انجام داده اند.
جهش جدید ویروس کرونا از فرم D۶۱۴ به G۶۱۴ که در اروپا شناسایی شده و به نقاط دیگر گسترش یافته، پروتئین SPIKE را که مسئول ورود ویروس به داخل سلول ها است، تحت تأثیر قرار داده است.
این جهش، برای نخستین بار در اوایل ماه آوریل مورد توجه تیم مطالعاتی قرار گرفت و آنها الگویی مشابه در سطوح مختلف جغرافیایی (ملی، منطقه ای، شهری و محلی) مشاهده نمودند.
به گفته دکتر دیوید مونتفیور از محققان این مطالعه، این جهش، عفونی بودن نسخه جدید ویروس را ۳ تا ۹ برابر کرده است.
جهش ویروس کرونا به فرم جدید، به خوبی نشان داده است که این ویروس یک دشمن نیرومند است، اما خوشبختانه داده های بالینی تیم تحقیقاتی دکتر کوربر و همکارانش حاکی می باشد که با وجود عفونی تر شدن ویروس، شدت بیماری یا کشندگی آن در فرم جدید، بیشتر از فرم اولیه نشده است.
محققان تاکید کرده اند با عنایت به این که شکل جدید ویروس سریع تر از فرم اولیه آن منتقل خواهد شد، خواه این نتیجه گیری در نهایت تایید گردد یا خیر، این تغییر، ارزش سفارش های لازم شامل استفاده از ماسک و حفظ فاصله اجتماعی را نشان داده است.
تحقیقات بیشتری لازم است تا مشخص شود که آیا این جهش جدید سبب ایجاد تغییراتی در روند همه گیری بیماری کووید ۱۹ خواهد شد یا نه؟»


منبع:

1399/04/22
15:52:20
2753
5.0 / 5
تگهای خبر: پژوهش , دستگاه , فناوری , محقق
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب