عرضه آخرین یافته ها درباره مغز از جانب ۱۰ محقق برجسته

عرضه آخرین یافته ها درباره مغز از جانب ۱۰ محقق برجسته رئیس آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز با اشاره به برگزاری چهارمین سمپوزیوم تازه های نقشه برداری مغز ایران اظهار داشت: این رویداد به صورت مجازی برگزار می گردد و طی آن آخرین یافته های علمی در این عرصه عرضه خواهد شد.


محمدرضا آی رئیس چهارمین سمپوزیوم تازه های نقشه برداری مغز ایران در گفت و گو با ایسنا ، با اشاره به اینکه بر مبنای برنامه ریزی ها قرار بود این سمپوزیوم اردیبهشت ماه برگزار شود، اظهار داشت: با شیوع کرونا و تاخیر در برگزاری این سمپوزیوم، تصمیم گرفتیم این رویداد را به صورت مجازی برگزار نماییم تا همه فعالان این حوزه از این فرصت بهره مند شوند.
آی، با اشاره به اینکه ۷۵۰ نفر برای حضور در این رویداد ثبت نام کردند، خاطرنشان کرد: در مدت دو روز برگزاری سمپوزیوم و طی روزهای ۱۱ و۱۲ تیرماه ۱۰سخنران برجسته داخلی و خارجی درباره به روزترین موضوعات نقشه برداری مغز سخنرانی می کنند.
وی برگزاری پنل های تخصصی را از برنامه های جنبی این رویداد نام برد و اضافه کرد: موضوعات هم بگونه ای انتخاب شده اند تا تمام حوزه های در رابطه با نقشه برداری مغز را پوشش دهند. آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز بعنوان یک مرکز ارتباط محققان رشته های گوناگون عمل می کند و این تنوع موضوعات در سمپوزیوم هم با این هدف هم خوانی دارد.
رییس چهارمین سمپوزیوم تازه های نقشه برداری مغز ایران حضور شرکت کنندگان در این سمپوزیوم را مجانی اعلام نمود و افزود: این اقدام فرصتی را بوجود آورده تا آخرین دستاوردهای دانش نقشه برداری مغز از راه متخصصین و محققین برجسته عرضه شود تا در شکل گیری آینده تشخیص و یا درمان بیماریهای عصبی و همینطور طیف دیگری از بیماریهای سیستمیک کمک کننده باشد.
وی تصریح کرد: آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز در این رویداد با دعوت از محققین و نوآوران صنایع پزشکی، علوم پایه، فناوری اطلاعات، داروسازی و بیوتکنولوژی و همینطور سازندگان داخلی تجهیزات و فناوران دانش مغز برای شناسایی و توصیف عمده ترین چالش های تحقیقاتی حوزه علوم و فناوری شناختی ارتباط ایجاد کند و از راه بازخوردی که جامعه علمی به ما می دهد، می توانیم نیرویی مؤثر جهت هدایت منابع و سرمایه انسانی به سمت توسعه علوم و دانش این مرز و بوم باشیم.

رییس آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز همینطور افزود: با برگزاری این سمپوزیوم تجربیات و دستاوردهای جدید محققان برجسته دنیا به اشتراک گذاشته می شود و محققان با حضور در آن خویش را به روز می کنند و با پیشرفت ها و تحولات این حوزه آشنا می شوند.
به گفته وی، این سمپوزیوم همینطور فرصتی برای ایده پردازی در انجام فعالیتهای تحقیقاتی خواهد بود.1399/04/13
12:36:22
2387
5.0 / 5
تگهای خبر: تخصص , تكنولوژی , توسعه , شركت
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب