با امضای موافقت نامه ای صورت می گیرد

توسعه زنجیره صنعت برق خورشیدی كشور با مشاركت حداكثری دانش بنیان ها

توسعه زنجیره صنعت برق خورشیدی كشور با مشاركت حداكثری دانش بنیان ها موافقت نامه همكاری دوجانبه برای توسعه زنجیره ارزش صنعت برق خورشیدی كشور و مدیریت اجرای پروژه های در رابطه با حلقه های زنجیره با هدف استفاده حداكثری از دانش فنی داخلی و توانمندی شركت های دانش بنیان میان صندوق نوآوری و شكوفایی و شركت فراب به امضا رسید.


به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا، در حاشیه جلسه امروز کارگروه صندوق های پژوهش و فناوری و در حضور دکتر منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و دکتر احمدی رئیس دانشگاه تربیت مدرس، موافقنامه همکاری دوجانبه برای توسعه زنجیره ارزش صنعت برق خورشیدی کشور و مدیریت اجرای پروژه های در رابطه با حلقه های زنجیره با هدف استفاده حداکثری از دانش فنی داخلی و توانمندی شرکت های دانش بنیان به امضا رسید.
این موافقت نامه میان دکتر علی وحدت رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی و علی وکیلی مدیرعامل شرکت فراب (پیمانکار اصلی راه اندازی نیروگاه های آبی در ایران) منعقد شد.
بر طبق این موافقت نامه، زنجیره صنعت برق خورشیدی زنجیره ارزشی است که از اکتشافات منابع مناسب سیلیس شروع می شود و تا ایجاد نیروگاه های متمرکز و غیرمتمرکز برق خورشیدی ادامه می یابد. فاز اول این موافقت نامه شامل مطالعات مقدماتی بوسیله بررسی پژوهش های اولیه، تکمیل یا انجام مطالعات مجدد و مطالعات توجیهی فنی و اقتصادی برای تصمیم گیری نهایی ورود به سرمایه گذاری در توسعه زنجیره ارزش صنعت برق خورشیدی کشور است.
تدوین نقشه راه، مدل توسعه و شناسایی شرکای بالقوه در فازهای مختلف و برنامه ریزی برای توجیه نهادهای سیاست گذاری و حمایتی از دیگر اقدامات فاز اول این موافقت نامه خواهد بود.
علاوه بر این موافقت نامه، تفاهم نامه همکاری نیز بین یک شرکت دانش بنیان و دانشگاه تربیت مدرس بمنظور همکاری مطالعاتی، پژوهشی و آموزشی در زمینه توسعه زنجیره ارزش صنعت برق خورشیدی کشور و مدیریت اجرایی پروژه های مرتبط به امضا رسید.
برمبنای اعلام صندوق نوآوری و شکوفایی، محور اول این تفاهم نامه شامل در اختیار قرار دادن نتایج حاصل از اجرای طرح مطالعاتی ملی سیلیکون خورشیدی با هدف زمینه سازی ادامه اقدامات اجرایی توسعه زنجیره صنعت انرژی خورشیدی در کشور است. علاوه بر آن تکمیل و تدقیق مطالعات توسعه زنجیره صنعت خورشیدی با هدف زمینه سازی تصمیم گیری نهایی در سرمایه گذاری برای ایجاد این زنجیره و تعیین محورهای مطالعاتی و تحقیقات توسعه ای آتی دراین زمینه از دیگر محورهای این تفاهم نامه است.1399/04/09
18:58:56
2365
5.0 / 5
تگهای خبر: آموزش , انرژی , پژوهش , توسعه
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب