ستاری:

منابع دولت كافی نیست، دانشگاه ها با فروش محصولات كسب درآمد كنند

منابع دولت كافی نیست، دانشگاه ها با فروش محصولات كسب درآمد كنند به گزارش سایت امن معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با تاكید بر اینكه دانشگاه ها باید تكیه منابع مالی خویش را بر فروش محصولات دانش بنیان و ارتباط با صنعت قرار دهند، اظهار داشت: دانشگاه های بزرگ دنیا تنها ۱۵ تا ۱۶ درصد از منابع خویش را از راه شهریه ها دریافت می كنند.


به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا، دکتر سورنا ستاری امروز در مراسم افتتاح فاز یک ایستگاه نوآوری شریف ایجاد همدلی را از بزرگترین دستاوردهای معاونت علمی دانست و اضافه کرد: در مدت هفت سال قبل دولت، مجلس، شهرداری ها و دانشگاه های کشور یک حرف را می زنند و این بر خلاف اتفاقاتی بود که در ایام اول شاهد آن بودیم.
وی افزود: هم اکنون همه می خواهند که اقتصاد دانش بنیان در کشور شکل بگیرد؛ این همدلی از هر قانونی بالاتر است.
ستاری با اشاره به ایجاد اکوسیستم نوآوری در اطراف دانشگاه های شریف، امیرکبیر، تربیت مدرس، تهران و دانشگاه بوشهر تصریح کرد: در این مدل دانشگاه ها نباید اعتبارات خویش را تنها از دولت طلب کنند. چون که منابع دولت کافی نیست و دانشگاه ها برای اثرگذاری بیشتر باید علاوه بر همکاری با بخش خصوصی نیازهای خویش را از راه فروش محصولات فناورانه و همکاری با بخش صنعت تأمین کند.
معاون علمی رئیس جمهور با تاکید بر اینکه دانشگاه های دنیا تنها ۱۵ تا ۱۶ درصد اعتبارات خویش را از شهریه ها کسب می کنند، تصریح کرد: دانشگاه های اثرگذار از راه فروش محصولات خود کسب درآمد می کنند و این مورد را بارها اعلام نموده اند که اگر دانشگاهی نتواند کوچه پشتی خویش را اصلاح کند، چگونه می تواند صنعت را اصلاح کند.
ستاری با تاکید بر اینکه دانشگاه های نسل سوم و چهارم باید قادر باشند تا تحولات زیادی را در اطراف خود ایجاد کنند، اظهار نمود: با چنین رویه هایی است که باعث تاسیس مراکز نوآوری خواهد شد.
وی با اشاره به ایجاد پارک ها و مراکز نوآوری در کشور اظهار داشت: پارک دانشگاه شریف همچون نوپاترین پارک های کشور است؛ ولی در مدت سه سال فعالیت خود ۵۰۰ شرکت در آن مستقر شدند و ۲۵۰ هکتار طرح توسعه ای دارد.
معاون علمی رئیس جمهور عرضه ایده های جدید را باعث تحول در جامعه دانست.
منبع:

1399/04/07
21:25:57
2284
5.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب