دكتر جواد مشرقی رئیس انجمن ریاضی كانادا شد

دكتر جواد مشرقی رئیس انجمن ریاضی كانادا شد دكتر جواد مشرقی، ریاضیدان ایرانی بعنوان رئیس جدید انجمن ریاضی كانادا انتخاب گردید.


به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا و به نقل از سایت انجمن ریاضی کانادا، انجمن ریاضی کانادا(CMS) از خدمات "مارک لوئیس" رئیس سابق این انجمن قدردانی نمود و به دکتر "جواد مشرقی" بعنوان رئیس جدید این انجمن خوش آمد گفت.
بر این اساس، انجمن ریاضی کانادا خاتمه ریاست "مارک لوئیس" را بعنوان رئیس این انجمن اعلام نمود و "جواد مشرقی" را بعنوان رئیس جدید معرفی نمود.
"جواد مشرقی" استاد ۵۱ ساله ریاضیات و دانش آموخته دانشگاه تهران است که الان در دانشگاه "لاوال" استاد ریاضیات است و به سبب مهارت و تعالی در تدریس، تابحال پنج بار بعنوان استاد برتر انتخاب شده است. زمینه های مورد علاقه وی عبارتند از تجزیه و تحلیل پیچیده، نظریه اپراتور و آنالیز هارمونیک.
ریاست دکتر "مارک لوئیس" هم از نظر مالی و هم از لحاظ علمی یک دوره موفق برای CMS بود. بارزترین خاصیت زمان ریاست وی، رعایت عدالت در جامعه ریاضی بود. وی در دوره ریاست خود بخشنامه رفتار و تنوع نژادی را ایجاد و تصویب کرد و یک سیاست مراقبت از کودکان را به اجرا گذاشت.
همچون تغییراتی که در زمان ریاست "مارک لوئیس" به وجود آمد، موارد زیر است:
- برقراری رابطه تنگاتنگ با انجمن ریاضیات کاربردی و صنعتی کانادا(CAIMS) که به یک مجموعه کتاب های مشترک منجر گردید.
- تغییرات ساختاری درون CMS همچون ایجاد برخی کمیته ها
- محقق کردن ایده ۱۰ ساله ایجاد یک مجله جدید برای CMS
- و مهم ترین مورد، جستجوی زیاد برای استخدام یک مدیر اجرایی جدید که منجر به استخدام دکتر "ترمه کوشا" یکی دیگر از ایرانیان موفق شد که بگفته دکتر "جواد مشرقی" عصر جدیدی را برای انجمن ریاضی کانادا رقم زد.
"ترمه کوشا" می گوید خوشحال است که شانس همکاری با "مارک لوئیس" را داشته است و می افزاید: همکاری با "مارک لوئیس" یک امتیاز ویژه بود. عشق او به CMS، استقبال وی از ایده های جدید، مراقبت سخاوتمندانه از جامعه ریاضی و صبر او موجب ایجاد یک لحن برای CMS و تیم آن و خاصیت هایی شده است که همه ما آرزوی آنرا داشتیم.


انجمن ریاضی کانادا(CMS) از همکاری دکتر "لوئیس" بعنوان رئیس و یک عضو باارزش تشکر می کند. در صورتیکه این اختتام کار وی بعنوان رئیس انجمن است، اختتام رابطه او با CMS نیست و انجمن به دنبال سال ها کار و همکاری با وی است.
انجمن ریاضی کانادا(CMS) همین طور به رئیس جدید خود، دکتر "جواد مشرقی" خوش آمد می گوید. وی عضو هیئت علمی دانشگاه "لاوال" و نویسنده بیش از 100 مقاله و 11 کتاب است.
وی در سال ۲۰۰۴ به سبب مقاله استثنایی خود در مجله ریاضیات کانادا موفق به کسب جایزه "رابینسون"(Robinson) انجمن ریاضی کانادا شد.


دکتر "جواد مشرقی" تابحال مقالات مختلفی را درمورد موضوعات متنوعی همچون نظریه اپراتور، نظریه عملکرد، تحلیل پیچیده، نظریه ماتریس، آنالیز عملکردی، نظریه بالقوه، بهینه سازی، زیست شناسی ریاضی و مهندسی برق و متالورژی منتشر نموده است.
وی در سال ۲۰۱۶ استاد شورای ریاضی محض در گروه علوم طبیعی و تحقیقات مهندسی(NSERC) بود و در سال ۲۰۱۹ نیز عضو انجمن علوم طبیعی(NSF) کانادا بود.
دکتر مشرقی در هیئت تحریریه CJM، CMB، PAMS و Concrete Operators حضور داشته است. او عضو کمیته انتشارات AMS و عضو شورای ریاضی آمریکا است.
"جواد مشرقی" که در سال ۲۰۱۹ در کنار "مارک لوئیس" بعنوان رئیس منتخب فعالیت داشت، از کمک های دکتر لوئیس به جامعه ریاضی قدردانی کرد و اظهار داشت که به دنبال ادامه این کار است. وی ادامه داد: من مشتاق هستم همکاری خودرا با مارک ادامه دهم تا پروژه های در حال انجام، نهایی شود و به سمت موارد جدید حرکت نماییم. ایجاد یک مجله جدید، جستجوی منابع پایدار درآمدی برای CMS و تأسیس "خانه ریاضیات کانادا" چالش های پیش روی ما است.
انجمن ریاضی کانادا در آخر آرزو کرد که "جواد مشرقی" در دوران مسئولیت خود به موفقیت های بزرگی برسد.
انجمن ریاضی کانادا(CMS) که در سال ۱۹۴۵ تأسیس شد، وظیفه پیشرفت، کشف، آموزش و کاربرد ریاضیات را بر عهده دارد. این انجمن، ریاضیات را بوسیله مجموعه گسترده ای از فعالیت ها همچون جلسات علمی، نشریات، جوایز و پاداش ها، کمک های مالی، اردوها و مسابقات گوناگون ارتقا می بخشد.1399/04/06
16:11:50
2344
5.0 / 5
تگهای خبر: آموزش , خدمات , دانشگاه , ساخت
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب