برگزاری مجازی جشنواره ملی دانش آموزی ابن سینا

برگزاری مجازی جشنواره ملی دانش آموزی ابن سینا به گزارش سایت امن دبیر علمی پنجمین جشنواره ملی دانش آموزی ابن سینا با اشاره به جزئیات برگزاری این جشنواره، اظهار داشت: این جشنواره از ۱۱ مرداد ماه به صورت مجازی برگزار می گردد.


به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا به نقل از دبیرخانه جشنواره ملی دانش آموزی ابن سینا، مهندس مهدی رشیدی جهان، با اشاره به اینکه این جشنواره از ۱۱ تا ۱۷ مرداد سالجاری به مدت یک هفته برگزار می شود، اظهار داشت: دانش آموزان از سراسر کشور به صورت آنلاین با عرضه دستاوردهای خود می توانند در آزمون های مجازی این جشنواره شرکت نمایند.
وی اضافه کرد: برگزاری این جشنواره با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان ها و نهادهای علمی دیگر است که با عنایت به شرایط کرونا در کشور با همکاری و مشارکت پژوهشگاه نیرو به صورت مجازی برگزار می گردد.
رشیدی، جشنواره ملی دانش آموزی ابن سینا را بزرگترین رویداد مجازی ملی با حضور بیشتر از ۴ هزار دانش آموز دانست که در چارچوب عرضه ۱۱۰۰ پروژه علمی برگزار می شود، خاطرنشان کرد: "دستاوردها و اختراعات دانش آموزی"، "سمینارهای علمی در رشته های مختلف"، "ماراتون کسب و کار دانش آموزی"، "ماراتون برنامه نویسی"، "ماراتون محتوای دیجیتال"، "المپیادهای علمی علوم پایه" و "فیلم کوتاه و انیمیشن" همچون محورهای این جشنواره است.
دبیر پنجمین جشنواره ابن سینا با اشاره به این که بیشتر از ۷۰۰ مدرسه و پژوهش سرای دانش آموزی از ۳۱ استان در این جشنواره شرکت می کنند، اظهار داشت: داوری مجازی در بستر سرویسهای ایرانی به صورت آنلاین، عرضه کارنمای توصیفی (کارنامه توصیفی پژوهش ها) برای نخستین بار در کشور، چاپ مقالات برتر در مجله ویژه الکترونیکی باشگاه پژوهشگران ابن سینا و عرضه گواهی حضور بین المللی با قابلیت استعلام از خصوصیت های برجسته پنجمین دوره جشنواره ملی ابن سینا به حساب می آید.
وی تصریح کرد: برگزیدگان دوره های قبل این جشنواره در مسابقات بین المللی شرکت داشتند و دانش آموزان موفق به کسب ۱۵ مدال طلا، ۹ مدال نقره، ۱۱ مدال برتر و جوایز ویژه از وزارت علوم کشورهای مختلف شدند، سال جاری هم برگزیدگان به مسابقات بین المللی که بعضی از آنها آنلاین برگزار می شود، اعزام خواهند شد.
منبع:

1399/04/03
23:19:00
2854
5.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب