خودروی مورد نظر را با سامانه دانش بنیان ردیابی كنید

خودروی مورد نظر را با سامانه دانش بنیان ردیابی كنید یكی از شركت های فناور مستقر در پارك علم و فناوری دانشگاه تهران ردیاب هوشمند خودرو را به بازار عرضه نموده است كه قادر به ارائه اطلاعاتی چون میزان سرعت، مصرف سوخت و محدوده های عبور و مرور خودرو در موقعیت های تعیین شده است.


یوسف عیاضی، مجری طرح در گفت و گو با ایسنا "ردیاب هوشمند خودرو" را از محصولات دانش بنیان این شرکت دانست و اظهار داشت: ردیاب خودرو دستگاهی است که کاربران می توانند در هر زمان و هر مکان خودروی خودرا تحت نظر داشته باشند.
وی این محصول را قسمتی از سامانه مدیریت حمل و نقل ناوگان این شرکت توصیف کرد و افزود: سامانه مدیریت حمل و نقل این شرکت مبتنی بر یک سخت افزار و یک نرم افزار است که بخش سخت افزاری آن یک دستگاه الکترونیکی کوچک است که بر روی ماشین نصب می شود و می تواند اطلاعات مکانی خودرو را کاملا در اختیار کاربر، صاحب وسیله نقلیه یا مدیر ناوگان قرار دهد.
عیاضی افزود: با قرار گرفتن اطلاعات مربوط به خودرو بوسیله دستگاه الکترونیکی کوچک، این اطلاعات به وسیله پورت OBD به ICU (کامپیوتر ماشین) خودرو متصل می شود و از این طریق می توان اطلاعات فنی خودرو از قبیل مصرف سوخت و سرعت مجاز و غیرمجاز خودرو را رصد کرد، ضمن آنکه می توان با تعریف محدوده ای که خودرو می تواند به آن وارد یا بیرون رود، عبور خودرو را پایش کرد و به کاربر آگهی دهد.
مجری طرح، پشتیبانی ۲۴ ساعته از محصول را از مهمترین مزیت های این سامانه نام برد و تصریح کرد: در این پروژه با بررسی تکنولوژی های مختلف، نسبت به طراحی و ساخت یک دستگاه ردیاب اقدام کردیم که با سامانه های حمل و نقل ایرانی سازگار باشد و بر این اساس درحال حاضر این محصول وارد مرحله تجاری سازی شده و به تولید انبوه رسیده است.
عیاضی افزود: این محصول با بهره گیری از سیگنال های GPS موقعیت خودرو را با دقتی کمتر از ۲.۵ متر در اختیار کاربر قرار می دهد، این دستگاه این توانایی را دارد که اگر در جایی سیگنال های تلفن همراه و اینترنت وجود نداشته باشد، می تواند اطلاعات را در خود ذخیره کند و به محض دسترسی به اینترنت، اطلاعات خودرا به کاربر ارسال نماید.
بگفته این محقق، این محصول برای خودرو های سبک، سنگین، موتورسیکلت و هر وسیله نقلیه متحرک قابل استفاده می باشد، ضمن آنکه خودرو های شخصی، آژانس های کرایه اتومبیل، تاکسی تلفنی ها، مدارس و ادارات می توانند از مزایای این محصول بهره مند شوند.
وی با اشاره به کاربردهای این سیستم در ناوگان ها و شرکت های حمل و نقل، اظهار داشت: برای این شرکت ها بسیار اهمیت دارد که گزارش های ارسالی شان به صورت اتوماتیک و بدون دخالت دست و انسان تهیه شود تا خطای انسانی و عمدی کاهش یابد؛ ما با بهره گیری از این سیستم می توانیم به صورت اتوماتیک و برمبنای خواسته کاربر این گزارش را بوسیله وب سایت شرکت ارائه دهیم.1399/03/28
12:11:43
2975
5.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب