در صورت مثبت بودن نتایج بالینی؛

روسیه تولید واكسن كرونا را از شهریورماه آغاز می كند

روسیه تولید واكسن كرونا را از شهریورماه آغاز می كند سایت امن: روسیه می خواهد تولید واكسن كرونا را از شهریورماه آغاز كند. البته این امر به شرطی محقق می شود كه نتایج بررسی های بالینی این واكسن در تیر ماه مثبت باشد.به گزارش سایت امن به نقل از خبرگزاری تاس و بگفته تاتیانا گلیکووا معاون نخست وزیر روسیه، آزمایش بالینی ویروس کرونا چند روزی است بر روی داوطلبان علاقمند شروع شده و طی روزهای آینده نیز ادامه می یابد.
در ماه می، مرکز تحقیقات ملی اپیدمیولوژی و میکروبیولوژی Gamaleya روسیه از تولید واکسن کرونا آگاهی داد و ادعا نمود تزریق این واکسن هیچ گونه عوارض جانبی به دنبال ندارد. این مرکز از آزمایش موفق واکسن مورد اشاره بر روی حیوانات و سپس بر روی خود کارکنان این مرکز آگاهی داد.
تا به حال نتایج هیچ مطالعه مستقلی بر روی این واکسن منتشر نشده و دیگر کشورها یا مراکز تحقیقاتی خارج روسیه این موفقیت را تأیید نکرده اند.
ارتش روسیه نیز واکسن کرونا را بر روی ۵۰ نیروی داوطلب خود در شهر مسکو آزمایش کرده و این پروسه مقرر است تا ماه جولای تکمیل شود. هم اکنون هفت مرکز تحقیقاتی در روسیه در کوشش برای تولید واکسن کرونا هستند که بعضی از آنها با یکدیگر همکاری دارند و نتایج تحقیقات سه تای آنها رضایت بخش بوده است.


منبع:

1399/03/25
14:22:33
2659
5.0 / 5
تگهای خبر: محقق
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب