اعطای ۷۰۰ میلیاردی تسهیلات به شركت های فناور و دانش بنیان

اعطای ۷۰۰ میلیاردی تسهیلات به شركت های فناور و دانش بنیان به گزارش سایت امن مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی استان یزد اظهار داشت: این صندوق پارسال حدود ۷۰۰ میلیارد ریال تسهیلات به شركت های فناور و دانش بنیان اعطا كرده است.


به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا، کتر محمد سپهر با اشاره به اینکه صندوق پژوهش و فناوری استان یزد تمامی منابع در اختیار خویش را به شرکت های متقاضی عرضه کرده است، اضافه کرد: سال قبل این صندوق برپایه منابع داخلی، خط اعتباری و دیگر سرمایه های در اختیار حدود ۷۰۰ میلیارد ریال تسهیلات در چارچوب ۴۷۵ فقره تسهیلات اعطا کرده است.
وی با اشاره به اینکه پایین ترین میزان اعطای تسهیلات این صندوق مبلغ ۴ میلیون تومان و بیشترین آن به مبلغ ۲ میلیارد تومان بوده است، اظهار نمود: سال قبل حدود ۶۷۰ درخواست اعطای تسهیلات به صندوق اعلام گردید که حدود ۷۰ درصد متقاضیان موفق به دریافت تسهیلات شدند.
سپهر، تصریح کرد: کمیته سرمایه گذاری خطرپذیر صندوق پژوهش و فناوری استان یزد در سال ۹۸ حدود ۳۰ جلسه برگزار کرد که در این جلسات ۳۳ پروژه مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت ۷ پروژه تایید و قرارداد سه پروژه به مبلغ ۷۰ میلیارد ریال منعقد شد.
مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی استان یزد با اشاره به اینکه علاوه بر آن چهار پروژه دیگر هم در راه مذاکره قرار دارند تا با جلب مشارکت صندوق نوآوری و شکوفایی قرارداد این پروژه ها هم منعقد شود، خاطرنشان کرد: برنامه داریم در سال ۹۹ و ۱۴۰۰ در حوزه سرمایه گذاری ریسک پذیر نقش پررنگ تری ایفا نماییم.
سپهر، اولویت این صندوق برای اعطای تسهیلات را بر مبنای منابع داخلی، پشتیبانی از شرکت های منطقه به خصوص استان یزد دانست و افزود: اما صندوق در حوزه خط اعتباری محدودیتی ندارد و برای کل کشور این خدمات عرضه می شود، بگونه ای که ۵۰ فقره تسهیلات خط اعتباری این صندوق به شرکت های متقاضی سراسر کشور اعطا شده است.
وی با اشاره به راه اندازی دفتر صندوق پژوهش و فناوری استان یزد در پارک علم وفناوری هرمزگان، اظهار داشت: این صندوق از شرکت های مستقر در پارک علم و فناوری هرمزگان، مراکز رشد قشم و پارک بیوتکنولوژی قشم حمایت می کند.
مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری استان یزد با اشاره به اینکه ۶ دانشگاه استان سهامدار صندوق پژوهش و فناوری یزد هستند، اظهار داشت: این صندوق عاملیت مالی بنیاد ملی نخبگان و پارک علم و فناوری هرمزگان را دارد که منابع این نهادها در اختیار صندوق است و بر مبنای نظر این نهادها منابع از راه صندوق هزینه می شود. همینطور این صندوق عاملیت برخی منابع پژوهشی شرکت برق منطقه ای استان یزد را هم برعهده دارد.
بر اساس اعلام دبیرخانه کارگروه صندوق های پژوهش و فناوری، مدیرعامل صندوق پژوهش و فناوری استان یزد با اشاره به راه اندازی مرکز توسعه فناوری کاشی و سرامیک در استان یزد اظهار داشت: این مرکز با حمایت صندوق پژوهش و فناوری استان یزد به راه افتاده است و در این مرکز نیازهای صنایع رصد و شناسایی می شود و به فناوران و شرکت های دانش بنیان اعلام می شود. این مرکز بستر تزریق فناوری به صنعت را نهادینه کرده است.1399/03/17
23:34:04
2281
5.0 / 5
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب