تاسیس ۴ صندوق پژوهش و تكنولوژی جدید

تاسیس ۴ صندوق پژوهش و تكنولوژی جدید به گزارش سایت امن كارگروه صندوق های پژوهش و فناوری با اعطای مجوز تاسیس صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی استان البرز و استان هرمزگان، صندوق پژوهش و فناوری امیركبیر و صنایع خلاق موافقت نمود.


به گزارش سایت امن به نقل از دبیرخانه صندوق پژوهش و فناوری، چهل و هفتمین جلسه کارگروه صندوق های پژوهش و فناوری به ریاست دکتر منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و دبیری دکتر علی وحدت رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی و با حضور تمامی اعضا در محل ساختمان شهدای جهاد علمی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار گردید. در ابتدای این جلسه گزارش اقدامات و وضعیت اساسنامه پیشنهادی صندوق های پژوهش و فناوری در کمیسیون علمی هیات دولت به اطلاع اعضا رسید.

دکتر منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در این نشست اظهار داشت: مبحث افزایش سرمایه صندوق های پژوهش و فناوری باید مورد توجه قرار گیرد تا این صندوق ها نقش فعال تری در زیست بوم فناوری ایفا کنند. وی ادامه داد: در مورد افزایش سرمایه، صندوق های پژوهش و فناوری لازم است نقش بخش خصوصی پررنگ تر شود. رئیس کارگروه صندوق های پژوهش و فناوری تصریح کرد: صندوق های پژوهش و فناوری لازم است در حوزه سرمایه گذاری های خطرپذیر فعال تر عمل کنند تا نقش ویژه ای در فناوری های نو و پیشرفته (های تک ) داشته باشند چونکه ورود به این فناوری ها می تواند به توسعه کشور در حوزه های مختلف کمک شایانی کند. در این نشست، با تصویب اعضای کارگروه، مجوز تاسیس صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی استان البرز، صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی امیرکبیر، صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی استان هرمزگان و صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی صنایع خلاق صادر شد. همینطور اعضای کارگروه با تغییر سهامداران صندوق پژوهش و فناوری غیردولتی نوآوری اجتماعی و تمدید مجوز تاسیس صندوق پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد موافقت کردند. در ادامه این جلسه کلیات دستورالعمل پیشنهادی ناظر بر ضمانت نامه صندوق های پژوهش و فناوری به اطلاع رسید؛ دبیرخانه موظف شد بعد از جمع آوری نظرات پیشنهادی اعضای کارگروه و صندوق های پژوهش و فناوری کشور، دستورالعمل نهایی پیشنهادی در جلسه آینده کارگروه مطرح شود. در انتهای این جلسه گزارش تحلیلی عملکرد اعضای انجمن صنفی صندوق ها و نهادهای سرمایه گذاری خطرپذیر کشور توسط دکتر فریدوند رئیس انجمن عرضه و پیشنهادات و درخواست های احصاء شده از سازمان ها و نهادهای کشور عنوان شد.

1399/03/02
22:34:25
2782
5.0 / 5
تگهای خبر: پژوهش , توسعه , دانشگاه , ساخت
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب