درمان آرتروز با اشعه لیزر

درمان آرتروز با اشعه لیزر به گزارش سایت امن با اینكه هم اكنون از دارو برای كاهش التهابات ناشی از بیماری آرتروز در مفاصل استفاده می شود، اما داروهای مورد اشاره عوارض ناخوشایندی هم دارند كه با استفاده از اشعه لیزر قابل كاهش است.به گزارش سایت امن به نقل از نیواطلس، پژوهشگران برای نخستین بار از تابش اشعه لیزر برای درمان التهابات مفاصل به دلیل ابتلاء به بیماری آرتروز بهره برده اند. این درد که معمولاً در تمامی بدن پخش می شود، عوارض جانبی زیادی دارد و کاهش حتی عضلات شکم را هم درگیر می کند.
محققان دانشگاه کارولینای شمالی برای حل این مشکل داروهای بیماری آرتروز را به مولکول های ویتامین بی ۱۲ مجهز کرده اند. این مولکول ها پس از ورود به سلول های خون، وارد جریان خون می شوند. با تابش اشعه لیزر بر روی بافت های بدن، داروی مورد اشاره و ویتامین آن فعال می شود و این امر سبب کاهش درد و التهاب ناشی از آرتروز به مدت حداکثر دو ساعت می شود.
در بررسی های آزمایشگاهی، این فناوری سبب افزایش تأثیرگذاری داروی دگزامتازون شده و درد ناشی از بیماری آرتروز را در بدن موش ها کاهش داده است. این کار همینطور سبب افزایش کنترل بر نحوه توزیع دارو در بدن بیماران می شود و اثرات جانبی آنرا هم می کاهد. البته هنوز تا استفاده از این روش درمانی بر روی انسان ها راه درازی در پیش است.

1399/02/09
13:31:00
3453
5.0 / 5
تگهای خبر: اشعه , پژوهش , دانشگاه , فناوری
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب