ساخت پمپ های سانتریفیوژ داخلی با كاربرد در صنایع نفت و گاز

ساخت پمپ های سانتریفیوژ داخلی با كاربرد در صنایع نفت و گاز سایت امن: پژوهشگران یكی از شركت های دانش بنیان با طراحی و ساخت پمپ های صنایع نفت، گاز و پتروشیمی بعنوان كالاهای مورد مصرف در صنایع مربوط مانع از خروج ارز از كشور شدند.


به گزارش سایت امن به نقل از ایسنا، یکی از شرکت های دانش بنیان فعالیت خودرا از سال ۸۶ در زمینه طراحی و ساخت پمپ های صنایع نفت، گاز و پتروشیمی آغاز کردند و تابحال این گروه دانش بنیان با تولید پمپ های سانتریفیوژ نیاز صنایع به این محصولات را تامین کردند.
آرش شورشی، مدیرعامل این شرکت دانش بنیان ساخت قطعات پمپ های رفت و برگشتی و سانتریفیوژ به شیوه مهندسی معکوس را از دستاوردهای این شرکت دانست که با انعقاد قراردادی با مجتمع گاز پارس جنوبی و پالایشگاه نفت بندرعباس اجرایی شد و افزود: پمپ های سانتریفیوژ همچون پمپ های متداول در انتقال آب و انواع مایعات هستند که از انرژی جنبشی استفاده می نمایند.
وی افزود: نیروی گریز از مرکز مایع را با فشار از چشمی پروانه و از جایی که وارد لوله می شود خارج می کند و فشارهای متفاوتی می توانند با تغییر سرعت پروانه، استفاده از پروانه بزرگ تر و یا با افزایش تعداد پروانه ها ایجاد شوند. پروانه و مایع پمپاژ شده از قسمت خارجی به وسیله مکانیکال سیل ها تفکیک می شوند و محور شفت و بار محوری یاتاقان ها مانع حرکت شفت و کاهش اصطکاک در چرخش می شوند.
شورشی با تاکید بر اینکه محصولاتی که در صنعت نفت، گاز و پتروشیمی و آتش نشانی کاربرد دارند تماما از دیگر کشورها به ایران وارد می شود، اشاره کرد: خرید آنها ارزبری بالایی برای کشور دارد اما با تولید این محصولات در داخل کشور، همه این تولیدات ۵۰ تا ۷۰ درصد ارزان تر از محصولات مشابه خارجی به صنایع ارائه می شود.
منبع:

1399/02/06
14:20:40
2793
5.0 / 5
تگهای خبر: انرژی , دانش بنیان , ساخت , شركت
اگر پسندیدید لاک کنید:
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان سایت امن در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
سایت امن
websec.ir - حقوق مادی و معنوی سایت سایت امن محفوظ است

سایت امن

گواهی امنیت وب